Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gündüz cezaevi gece pavyonda

Üç cezaevi müdürüyle birlikte tahliyesine 2 gün kala gözaltına alınan Sedat Şahin'in eski adamlarından Ahmet D.'nin, gündüz cezaevinde kaldığı, gece ise kumarda ya da pavyonda sabahladığı iddia edildi

İstanbul'da bir çeteye yönelik düzenlenen operasyonda, Kartal, Silivri ve Metris Cezaevi'ne yapılan eş zamanlı operasyonla "rüşvet almak, suç örgütüne yardım etmek" suçlamasıyla gözaltına alınan 4 cezaevi müdürü, 2 doktor 10 infaz memuru, bir zabıt katibinin de aralarında bulunduğu 40 kişinin sorguları dün devam etti. Sedat Şahin'in eski adamı olduğu belirtilen ve Kartal Cezaevi'nde yatan Ahmet D.'nin, tahliyesine 2 gün kala operasyon düzenlenerek gözaltına alındığı öğrenildi. Ahmet D.'nin içeriye istediği her şeyi soktuğu, kendisine ekip olarak seçtiği infaz koruma memurlarını ise ünlü bir markadan baştan aşağı giydirdiği belirlendi. Yaklaşık 14 kişinin aynı rugan ayakkabıyı aynı anda giymesi ise cezaevinde bulunan diğer görevlilerin dikkatini çektiği ve şikayet konusu olduğu, dışarıdan duyulmaması için ise müdürün araya girmesiyle bir fabrikadan ikinci sınıf ayakkabı getirtilerek tüm personele dağıtıldığı öğrenildi.

12 CEP TELEFONU ÇIKTI
Bir zamanlar ünlülerin yattığı ve "Flamingo yolu" adıyla tanınan cezaevinde büyük bir saltanat kurduğu belirtilen Ahmet D.'nin, gündüz cezaevinde, gece ise Yakacık Ayazma bölgesinde kaçak olarak çalıştırılan kumarhane ve pavyonda sabaha kadar eğlenerek kumar oynadıkları iddia edildi. Operasyonda Silivri L Tipi 5 Nolu Cezaevi'nde 12 adet cep telefonu bulundu. Cep telefonlarının cezaevi personelinin yardımıyla içeri sokulduğu belirlendi.

RÜŞVET TABANI 5 BİN LİRA
Çetenin cezaevinde müdürlere altın olarak 5 ile 10 bin TL arasında rüşvet verdikleri, teknik takibine takıldı. Yine müdür ve gardiyanlara pahalı saat ve çantaların da hediye olarak verildiği, gardiyanlara başka mahkumları da tehdit ettirdikleri belirlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gündüz cezaevi gece pavyonda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN