Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ethem Sarısülük'ün ölümüyle ilgili yeni iddia

Taksim Gezi Parkı odaklı Kızılay Meydanı'ndaki gösterilerde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün ölümüyle ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

Giriş Tarihi: 18.7.2013 15:35 Güncelleme Tarihi: 18.7.2013 15:40
Ethem Sarısülük'ün ölümüyle ilgili video kayıtlarını inceleyen bağımsız bilirkişiler, göstericinin üzerine yürüyen polis memurunun sağ elindeki silahın gözle görüldüğünü iddia etti.

Taksim Gezi Parkı'nda başlayan olayların ardından Kızılay Meydanı'ndaki gösteriler sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün ölümüyle ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Mustafa Sarısülük ve avukat Kazım Bayraktar, Mülkiyeliler Birliği'nde basın toplantısı düzenledi.

Ethem Sarısülük'ün ölümüyle ilgili başından itibaren ailesi olarak objektif olmaya çalıştıklarını belirten Mustafa Sarısülük, kardeşinin ölümüyle ilgili yer alan görüntüleri bağımsız bilirkişiler tarafından tekrar incelendiğini söyledi.

Sarısülük ailesinin avukatı Kazım Bayraktar ise, bağımsız bilirkişiler tarafından incelenen görüntülerle ilgili raporları açıkladı. Raporda bir polis memurunun ateş ettiği sırada taksi durağının arkasında 6 polis memurunun sayıldığını belirten Bayraktar, 'Polis memuru yerdeki göstericinin üzerine yürüyor. Göstericinin üzerine yürüyen polis memurunun sağ elindeki silah gözle görülüyor. Polis memuru yerden kalkmaya çalışan göstericinin üzerine doğru koşmaya devam ediyor. Polis memuru elindeki silah ile havaya ateş etmeye başlıyor ve bu sırada Ethem Sarısülük yere düşüyor. Görüntülerde de bu şekilde ve raporlarda da böyle geçti. Polise olaylar sırasında herhangi bir taş ve cisim isabet etmiyor' diye konuştu.

Raporların mahkemeye sunulacağını belirten Bayraktar, dünyanın ünlü bilirkişi heyetini de bu görüntüleri inceleteceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ethem Sarısülük'ün ölümüyle ilgili yeni iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN