Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Ali İsmail yürüyerek taburcu oldu"

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzman Dr. Zihni Ergün, Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında kimliği belirsiz 5 -6 kişinin sopalı saldırısı sonucu öldüğü iddia edilen üniversiteli Ali İsmail Korkmaz'ın tedavisi sırasında hastanelerinin bir ihmalinin olmadığını savundu.

Giriş Tarihi: 19.7.2013 13:52 Güncelleme Tarihi: 19.7.2013 13:56
Korkmaz'ın hastaneden tedavi olmadan gönderildiği iddialarının asılsız olduğunu belirten Ergün, "Korkmaz, 3,5 saat gözlem altında tutulduktan sonra yürüyerek taburcu edilmiştir. Hasta, tedavi sırasında Coumadin kullandığını belirtmemiştir. Hastaya ortopedi servisine başvurması söylenmiştir." dedi.

"HABERLER ASILSIZDIR"

Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında sivil kıyafetli 5 -6 kişinin saldırısına uğrayıp geçirdiği beyin kanaması sonucu 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren üniversiteli Ali İsmail Korkmaz'ın tedavi sürecinde ihmali olduğu ileri sürülen Yunus Emre Devlet Hastanesi'nden açıklama geldi. Hastane Yöneticisi Uzman Dr. Zihni Ergün tarafından yapılan yazılı açıklamada, gerek yazılı ve görsel basında gerekse sosyal medyada Korkmaz'ın vefatı ile ilgili yapılan haber ve paylaşımların üzülerek takip edildiği belirtildi. Tedavi gördüğü Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybeden Korkmaz'ın 03.06.2013 tarihinde hastanelerine başvurduğunu kaydeden Ergün, Korkmaz'ın tedavi edilmeden hastaneden gönderildiği yönündeki iddia ve haberlerin tamamen asılsız olduğunu ifade eti.

"YÜRÜYEREK TABURCU OLDU"

Korkmaz'ın 03.06.2013 tarihinde kamuoyunda Mavi Hastane olarak bilinen Anadolu Üniversitesi Hastanesi'nden ambulans ile hastanelerinin acil servisine saat 03.00&de getirildiğini, acil serviste Dr. Hasan Gülcü tarafından muayenesi yapıldığını aktaran Ergün, şöyle dedi: "Kafa, boyun, gövde, lumbosakral bölge, her iki omuz bölgesinin direkt grafileri ve ayrıca beyin tomografisi çekilmiştir. Beyin tomografisi radyoloji uzman hekimi tarafından değerlendirilmiş ve kafa kaidesi kemiklerinde kırık hattı ya da beyinde kanamaya ait herhangi bir görüntü olmadığı anlaşılmıştır. Sağ skapula (kürek kemiği) üst ucunda kırık olduğu tespit edilerek sağ kol valpeu bandajına alınmış, hasta 3,5 saat gözlem altında tutulmuş, saat 06.30 civarında hastaneden yürüyerek taburcu olmuştur."

"COUMADİN KULLANDIĞINI TEDAVİSİ SIRASINDA SÖYLEMEMİŞTİR"

Korkmaz'a acil serviste yapılan acil müdahalenin ardından kürek kemiği ucundaki kırıkla ilgili olarak ortopedi polikliniğine başvurmasının tavsiye edildiğini dile getiren Ergün, Korkmaz'ın tedavinin hiçbir aşamasında Coumadin kullandığına dair bilgi vermediğini, bu ilacın kullanımı rutin tahlillerde de belirlenebilen bir durum olmadığını vurguladı.

Basında yer aldığı gibi Korkmaz'ın muayene ve tedavi edilmeksizin hastane kapısından geri çevrildiği, hastane bahçesinde banklarda sabahladığı halde hastaneye kabul edilmediği bilgisinin yalan ve iftiralardan ibaret olduğunun altını çizen Ergün, "1963 yılından beri Eskişehir ve bölge illerin halkına, anayasanın eşitlik ilkesinden asla taviz vermeyerek, özveriyle kamu hizmeti veren hastanemiz bu ithamları ve suçlamaları hak etmemektedir. Korkmaz'ın hastanemizdeki tedavi süreci ile ilgili olarak ön inceleme başlatılmış olup, halen devam etmektedir." ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ali İsmail yürüyerek taburcu oldu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN