Bakandan kaldırılan bayrak yanıtı

Giriş Tarihi: 20.7.2013 14:49 Güncelleme Tarihi: 20.7.2013 14:51
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı eğitim alanında, açık arazide bulunan metal pullu bayrağın, 2012 yılı Ağustos ayında metal ve ahşap kısımlarının önemli ölçüde yıpranmış olması, ekonomik ve fiziki ömrünü tamamlaması ve fırtınalı havalarda yeniden kopan parçaların nöbet tutan erlerin can güvenliği ile yoğun bir trafiğe sahip olan E-90 karayolunda seyreden araçların sürüş güvenliği için tehlike arz etmesi nedeniyle kaldırıldığını söyledi.

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut'un soru önergesini yanıtlayan Milli Savunma Bakanı, Türk Bayrağı Kanununun 7. maddesinin "Türk Bayrağı yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz" hükmünü amir olduğunu belirtti.

İsmet Yılmaz, Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı eğitim alanında, açık arazide bulunan metal pullu bayrağın, 2012 yılı Ağustos ayında, metal ve ahşap kısımlarının önemli ölçüde yıpranmış olması, ekonomik ve fiziki ömrünü tamamlaması ve fırtınalı havalarda yeniden kopan parçaların nöbet tutan erbaş/erlerin can güvenliği ile yoğun bir trafiğe sahip olan E-90 karayolunda seyreden araçların sürüş güvenliği için tehlike arz etmesi nedeniyle kaldırıldığını kaydetti.

Milli Savunma Bakanı, Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı sorumluluk alanında, Polatlı'nın birçok yerinden görülebilen, bayrak direğine çekili, dört adet Türk Bayrağının her daim dalgalanmakta olduğunun da altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakandan kaldırılan bayrak yanıtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN