Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İçişleri Bakanlığı'nda atamalar

Giriş Tarihi: 20.7.2013 13:01 Güncelleme Tarihi: 20.7.2013 15:37

Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca İçişleri Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanarak çıkarılan rutin atama kararnamesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı.

2013 Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile bazı bakanlıklara ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Söz konusu müşterek kararnameyle bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 568 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. Bunlardan 65 kaymakam adayı eğitimlerini tamamlayarak kaymakamlık görevine başladı.

Bakanlık merkezinde görevli 24 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirilirken, 14 kaymakam ve 8 vali yardımcısı Bakanlık merkezinde değişik görevlere getirildi.

Merkezde görev yapan 2 mülki idare amiri kaymakamlığa, 4 mülki idare amiri vali yardımcılığına, 43 vali yardımcısı kaymakamlığa, 1 vali yardımcısı il hukuk işleri müdürlüğüne atanırken, 83 vali yardımcısı yer değiştirdi.

Atamalarda, 263 kaymakam naklen yer değiştirirken, 62 kaymakam vali yardımcılığına, 6 kaymakam il hukuk işleri müdürlüğüne; 2 il hukuk işleri müdürü naklen yer değiştirirken, başka göreve atanmak üzere 4 mülki idare amiri de görevlerinden alındı.

GÜMÜŞHANE'YE KADIN VALİ YARDIMCISI

Kamu İhale Kurumunda Başkanlık Müşaviri olarak görev yapan 2 eski mülki idare amiri de hukuk müşavirliğine getirildi. İlbeyli Kaymakamı Meral Uçar, Gümüşhane'ye vali yardımcısı olarak atandı.

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı Askeri Yargıtay üyeliklerine İlker Uçdu, Mehmet Şimşek ve Arif Fikret Özev getirildi.

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı İsmail Ustaoğlu, İller İdaresi Genel Müdürlüğüne İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Ali Fidan, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Ömer Doğanay, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına da Hukuk Müşaviri Birhan Uslu getirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Osman Çakır'ın, Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcılığına Ümit Güner'in ataması yapılırken, bazı illerin de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürleri değişti.

Gençlik ve Spor Bakanlığında Proje ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcılığına Şinasi Demirbaş getirilirken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında ise Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdür Yardımcılığı'na Mustafa Yılmaz atandı.

Prof. Dr. Ayşe Soysal'ın görev süresinin sona ermesi nedeniyle boşalan Yükseköğretim Kurulu Üyeliği'ne ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Erol seçildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçişleri Bakanlığı'nda atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN