En değerli misafirim sizlersiniz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dün Çankaya Köşkü'nde şehit yakınları ve gazilere verdiği iftar yemeğinde "Sizlerin hakkını hiçbirimiz, hiçbir şekilde ödeyemeyiz"dedi

Giriş Tarihi: 20.7.2013
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şehit yakınları ve gaziler için dün Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde iftar verdi. İftar öncesi bir konuşma yapan Gül, "Ne zaman bir şehit haberi olsa başta muhakkak ki bunu ilk duyan komutanları olmak üzere, bize ulaştığında hepimiz sizler kadar bunun acısını duyarız ve hiç zannetmeyin ki bu acılar sadece düştüğü yeri yakar. Hepinizin acılarını hep çekeriz ve içimizde hissederiz. Türkiye'nin dört bir yanından, 52 vilayetten buraya teşrif ettiniz. Zahmet edip geldiğiniz için, bizleri, hepimizi onurlandırdığınız için hepinize tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum" dedi. Gül şunları söyledi:
Bu millet, bu devlet kadirşinastır ve hiçbir zaman sizleri unutmayacaktır. Burada birçok misafirim olur ama şuna samimiyetle inanın ki bu misafirlerimizin içerisinde en değerlileri, en aziz olanları sizlersiniz. Çünkü sizlerin hakkını hiçbirimiz, hiçbir şekilde ödeyemeyiz.
Türk milleti tarih boyunca vatanı, milleti, inançları için yeri geldiğinde canını vermekten geri durmadı. Onun için şehitlik mertebesi bizim için azizdir. Şehitler ölmez bizler için. Bundan dolayı Türk milleti gururla bu günlere geldi.
Bütün yollar denenirken son dönemde samimi bazı gayretlerin olduğunu da biliyorsunuz. Ümit ederiz ki bu gayretler olumlu neticelerini verir.

Gül şehit yakınları ile aynı masada oturdu
Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen iftar yemeğinde şehit yakınları ve gazilerle aynı masada oturdu. Gül'ün konuşmasının ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi. İftara şehit yakınları ve gazilerin yanısıra TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bazı bakanlar ve diğer konuklar eşleriyle birlikte katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En değerli misafirim sizlersiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN