Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdullah Cömert nasıl öldü?

Giriş Tarihi: 21.7.2013 17:44

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, "Abdullah Cömert'in kesin ölüm sebebi ve tespit edilen çökme kırığının ne tür bir cisimle oluşumunun uyumlu olduğu hususunda Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulunun görüşünün belirlenmesi aşamasında soruşturmanın sürdürüldüğünü" bildirdi.

Tezcan, Hatay'da Gezi Parkı odaklı olaylarda hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ölümüne ilişkin yazılı açıklamasında, ölü muayene ve otopsi işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından olay yeri inceleme ekiplerinin de detaylı incelenme yaptığını belirtti.

Olayın meydana geldiği çevredeki kamera görüntülerinin alındığını, olay öncesi, sırası ve sonrasında tanıklığı bulunanların beyanlarının zapta geçirildiğini vurgulayan Tezcan, şunları kaydetti:

"Tüm bilinenler, diğer delillerle birlikte ayrıntılı inceleme ve değerlendirme sürecine tabi tutulmuştur. Ayrıca olay yerinden temin edilen ve delil niteliği taşıdığı düşünülen çok sayıda materyal, diğer delillerle birlikte derhal Jandarma Ankara Kriminal Daire Başkanlığına ve Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderilmiş, bu kuruluşlarca 13, 20 ve 21 Haziran ile 12 ve 15 Temmuz'da raporlar düzenlenmiştir. Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca düzenlenen 15 Temmuz tarihli raporda da belirtildiği üzere, Abdullah Cömert'in kesin ölüm sebebi ve tespit edilen çökme kırığının ne tür bir cisimle oluşumunun uyumlu olduğu hususunda Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulunun görüşünün belirlenmesi aşamasında soruşturma sürdürülüyor. Cumhuriyet Başsavcılığımızca maddi gerçeğe en yakın sonuca ulaşabilmek gayesiyle herhangi bir gecikme olmaksızın ayrıntılı, titiz ve özenli bir çalışma yürütülmekte olup, kamu vicdanının en kısa zamanda tatminkar biçimde aydınlatılacağı hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Abdullah Cömert, 3 Haziran'da, Gezi Parkı olayları sırasında Hatay'da düzenlenen eylemlerde başından yaralanmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdullah Cömert nasıl öldü?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN