Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul yarışı kızıştı

CHP'de belediye başkan adaylığı için Mustafa Sarıgül, Gürsel Tekin, Akif Hamzaçebi ve ve Muharrem İnce'den sonra Haluk Koç'un da ismi geçiyor

Giriş Tarihi: 23.7.2013
CHP'de, yerel seçimler öncesinde adaylık kulisleri hız kazanırken İstanbul adayının kim olacağı sorusunun yanıtı da merakla bekleniyor. En büyük yarışın İstanbul'da yaşanması beklenirken aday adayları listesinin ilk sırasında Mustafa Sarıgül ve Gürsel Tekin yer alıyor. CHP Grup Başkanvekilleri Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce'nin de adı adaylar arasında geçerken geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey'in ismi de ortaya atılmıştı. CHP'de İstanbul'dan aday olmak isteyenler kervanına son olarak Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da katıldı. İstanbul'daki Karadenizli CHP'liler, Koç'un adaylığı için parti içinde lobi yapıyor. Koç'un adaylığını isteyenler, 'halukkocudestekliyorum' isimli bir mail grubu kurarak, internet üzerinden de destek çağrısı yapıyor. Maillerde ve sosyal medyada, Koç'un destekçilerinin "Bizler, İstanbul'da Karadenizliler olarak Koç'u destekleme kararı aldık. Karadenizlilerin çok olduğu İstanbul'da AKP tabanından ve diğer parti tabanlarına hükmedecek sevilen bir kişiliktir. Adı yolsuzluğa karışmamıştır" ifadeleri dikkat çekiyor. İstanbul'daki Tüm Karadenizliler Derneği de yine sosyal medya üzerinden, "Haluk Koç, Karadenizli bir İstanbul çocuğudur. Bizler İstanbul'da yaşayan Karadenizliler olarak Haluk Koç'un İstanbul Anakent Belediye Başkanı adayı olmasını diliyoruz. Tüm Karadenizliler Derneği olarak çoğunluğumuz Haluk Koç diyoruz. Bizler Karadenizli nüfus olursak İstanbul'da 1 milyona yakın oy veren vatandaşız. İstanbul'un Kaderini her zaman Karadenizliler belirlemişlerdir" şeklinde açıklama yaptı.

SARIGÜL DAVET BEKLİYOR

Kulislerde Sarıgül'ün ise halen Kılıçdaroğlu'ndan, "partiye davet" ısrarını sürdürdüğü belirtiliyor. Yine Sarıgül'ün CHP lideri tarafından partiye davet edilmesi halinde İstanbul'da Şişli, Kadıköy ve Bakırköy gibi ilçelerde adayları belirleme şartını öne sürdüğü de kaydediliyor. İzmir'de mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yeniden aday gösterileceği belirtilirken İstanbul'un yanı sıra Ankara için de çok sayıda adayın adı geçiyor. Parti kulislerinde Ankara için adaylığı konuşulan Mansur Yavaş iddiayı kesin bir dille reddederken, milletvekilleri Levent Gök ve Aylin Nazlıaka'ya ise Genel Merkez'in soğuk baktığı belirtiliyor. Parti yöneticileri ise Ankara için bugüne kadar ismi konuşulmamış sürpriz bir ismin adaylığı üzerinde durulduğunu belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul yarışı kızıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN