Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köprü ve otoyollar ücretsiz

Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelere değinen Arınç "Türkiye'nin aleyhine sonuç verecek hiçbir de-facto eyleme göz yummak durumunda değiliz. Her türlü tedbir alındı" dedi

Giriş Tarihi: 23.7.2013
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Suriye'nin toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini tehlikeye atacak gelişmelere göz yummamız beklenemez" dedi. Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Arınç, şu mesajları verdi:
Suriye'nin kuzeyinde PYD'nin özerklik peşinde olması hoş bir durum değil. Türkiye olarak gelişmeleri an be an yakından takip ediyoruz. Suriye'deki mevcut durum çerçevesinde ortaya çıkan otorite boşluğundan, kendi gizli amaçları uğruna ülkedeki kırılgan ve hassas durumdan istifade ederek bazı grupların sebep olduğu Suriye'nin toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini tehlikeye atacak gelişmelere göz yummamız Türkiye'den beklenemez.
Türkiye her türlü tedbiri almıştır ve almaya devam edecektir. Suriye'de herhangi bir etnik ya da mezhebi grup tarafından oluşturulacak de facto yönetimlerini kabul etmeyeceğimizi bugüne kadar dile getirdik. Türkiye'nin aleyhine sonuç verecek hiç bir de-facto eyleme ve olaya göz yummak durumunda değiliz.
Belirli bölgelerde emri vakiler yoluyla de facto durumların yaratılmasının Suriye'nin birlik ve beraberliği üzerinde son derece olumsuz neticeler doğuracağı açıktır. Biz orada bir binanın üzerinden sallandırılan kendilerine göre bayrak kabul edilen bir işaretle böyle bir yönetimin kurulduğu veya kurulacağı anlamını çıkaramayız. .
Sayın Bahçeli biran evvel silahlı ve askeri müdahalenin Suriye'ye yapılmasından yanadır. CHP'nin görüşü ise Sayın Loğoğlu, o da kesinlikle bir müdahalenin yapılmamasını hatta bu olayların Suriye'ye yapılabilecek bir müdahaleyi haklı kılmak için uydurulduğunu bile ifade etmektedir. Muhalefet, nasıl bir değerlendirme yaparsa yapsın hükümetimiz olayları büyük bir hassasiyetle takip etmektedir.

Arınç'tan bayram müjdesi
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısında vatandaşlar için müjde niteliği taşıyan bir kararın imzaya açıldığını söyledi. Arınç otoyollar ve köprülerin Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz olacağını söyledi. Arınç ayrıca karar kapsamında belediyelerce yönetilen toplu taşıma hizmetlerinin de yine ücretsiz veya indirimli olacağını belirtti. Başbakan Erdoğan toplantı sonrası Bakanlar Kurulu üyelerine iftar verdi.

MEB hukuk müşaviri görevden alındı
28 Şubat sürecinde başörtüsünden dolayı görevinden uzaklaştırılan bir öğretmenin durumu da Bakanlar Kurulu gündemindeydi. Danıştay'ın ihraç kararını hukuksuz bulmasına karşın Milli Eğitim Bakanlığı'nın "karar düzeltme" talebi yaparak başörtülü öğretmenin göreve iadesine itiraz etmesi kabineden de tepki gördü. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, talebin geri çekildiğini ve hukuk müşavirinin görevden alındığı bilgisini Başbakan Erdoğan ve bakanlarla paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köprü ve otoyollar ücretsiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN