PKK'dan adaylara mektupla tehdit

Giriş Tarihi: 27.7.2013

PKK'nın yerel seçimler yaklaşırken farklı partilerden aday olacak kişilere tehdit mektubu gönderdiği iddia edildi. Mektupta adaylara "BDP'ye destek verin" deniyor

PKK'nın önümüzdeki seçimlerde Diyarbakır bölgesinden aday olacak kişileri mektupla tehdit ettiği ileri sürüldü. Mektupta adaylar olmak isteyenlere yönelik, "Tek yapman gereken safını bir an önce netleştirmendir" ifadesi kullanıldı.

HESAP VERMEK ZORDUR
İddialara göre "HPG Şehit Brüsk Bölgesi Komutanlığı" imzasılı mektuplar sözde Amed eyaleti Görese gücü sorumlusu Sofi kod Selahattin Dilek tarafından el yazısı ile yazıldı. Tehdit ifadelerinin yer aldığı mektupların ulaştığı bazı isimler durumu güvenlik güçlerine bildirdi. PKK tarafından yazılan tehdit mektubunda şu ifadelerin geçtiği belirtiliyor: "Aklın yolu birdir. Bu yol Kürdistan'ın bağımsızlığı ve özerkliğidir. BDP dışında herkes buna karşıttır. Aday olup olmaman sorun olmayıp bizden veya karşıdan olman sorundur. Ona göre kendi yapacaklarının sorumluluğunu kendin al. Devlete güvenerek iş yapmaya kalkma. BDP'nin kaybetmesi size büyük bir sorumluluk yükleyecektir. Hesap vermek zor bir iştir. Bu borcun altına girmemeniz gerekir. Tek yapman gereken safını bir an önce netleştirmendir. Tavsiyemiz BDP'ye sonsuz desteklerinizi sunmanızdır. AKP'nin kaybettiği ortadayken halen ona yandaş olmak kaybetmeyi kabul etmektir. BDP'nin kaybından üzüntü duymalısınız. Çünkü size bu sorumluluğu yüklemekteyiz. Ona göre acil bir karar verip açıklamanız gerekmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'dan adaylara mektupla tehdit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN