Türkiye'nin en iyi haber sitesi

64 DHKP-C'li uluslararası seviyede aranıyor

Giriş Tarihi: 31.7.2013 14:41 Güncelleme Tarihi: 31.7.2013 14:42

İçişleri Bakanı Muammer Güler, DHKP-C terör örgütüne mensup 64 kişinin, uluslararası seviyede arandığını bildirdi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin soru önergesini yanıtlayan Güler, İnterpol nezdinde bugüne kadar 79 DHKP-C'li hakkında bülten talebinde bulunulduğunu ve bu şahısların uluslararası seviyede aranmaya başlandığını belirtti. Bu kişilerden 15'i hakkındaki bültenlerden, zamanaşımı ve infazın durdurulması gibi nedenlerle adli makamlardan gelen talepler üzerine vazgeçildiğini ifade eden Güler, halen 64 kişinin uluslararası seviyede arandığını kaydetti.

Güler, Türkiye ile AB içinde terörizmin, yasadışı uyuşturucu ticaretinin, uluslararası organize suçların her türlü şeklini önlemek için faaliyet gösteren EUROPOL arasında analiz ve tehdit değerlendirme raporları sağlamaya yönelik teknik ve stratejik düzeyde işbirliği bulunduğunu anımsattı.

Muammer Güler, 1 Ocak 2002 ile 27 Mart 2013 tarihleri arasında jandarma sorumluluk bölgesinde meydana gelen terör olaylarında 687 kişi hakkında DHKP-C terör örgütüyle bağlantılı suçlardan işlem yapıldığını ve bunlardan 4'ünün aynı zamanda kaçakçılık suçuna karıştığını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
64 DHKP-C'li uluslararası seviyede aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN