Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin gözü bu toplantıda

Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda toplandı.

Giriş Tarihi: 1.8.2013 11:06 Güncelleme Tarihi: 1.8.2013 13:16
Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı'nda, 15'i tutuklu olmak üzere toplam 103 general ve amiralin terfi ve atamaları görüşülecek. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanları'nın, 2 yıllık görev sürelerinin dolması nedeniyle emekli olması, Orgeneral Necdet Özel'in ise Ağustos 2015'e kadar Genelkurmay Başkanlığı görevine devam etmesi bekleniyor.

Yüksek Askeri Şura Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı Karargahına gelişinde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel tarafından törenle karşılandı. Yüksek Askeri Şura toplantısı, Çakmak Salonu'nda saat 10.30'da başladı. Toplantıya, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aslan Güner katılıyor.

Toplantıda Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı'nda, 15'i tutuklu olmak üzere toplam 103 general ve amiralin terfi ve atamaları görüşülecek. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanları, 2 yıllık görev sürelerinin dolması nedeniyle emekli olacak. Orgeneral Necdet Özel'in, Ağustos 2015'e kadar Genelkurmay Başkanlığı görevine devam etmesi bekleniyor. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten'in ise emekli edilmesi bekleniyor. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu'nun Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanacak olması nedeniyle Şura'da Jandarma Genel Komutanı da değişecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin gözü bu toplantıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN