Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu'ndan Kadir Gecesi mesajı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kadir Gecesi nedeniyle yayınladığı mesajda, "Zalimlerin, kibirden yanlarına yaklaşılamayanların, hak ve hukuk tanımayanların iradelerine karşı tavır almak, barışı, paylaşmayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı ve huzuru istemek, insanlığa, bütün Müslümanlara düşen görevlerdendir" dedi.

Giriş Tarihi: 3.8.2013 17:44
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadir Gecesi nedeniyle yayınladığı mesajda, "Kur'an-ı Kerim'in indiği, gökyüzünün de, yeryüzünün de nurlandığı Kadir Gecesi'ni idrak ediyoruz" diyerek şöyle devam etti:

"Ne yazık ki, Kadir Gecesi gibi, Ramazan ayı öncesinde de, Ramazan'da da, özellikle İslam dünyasında kan aktı, masum çocuklar öldü, anneler-babalar gözyaşı döktü, kardeşi kardeşe kırdıranlar gönülleri kararttı, yürekleri dağladı.

Bu şartlarda, zalimlerin, kibirden yanlarına yaklaşılamayanların, hak ve hukuk tanımayanların iradelerine karşı tavır almak, barışı, paylaşmayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı ve huzuru istemek, insanlığa, bütün Müslümanlara düşen görevlerdendir.

Çünkü, Kadir Gecesi'ni kutlamak, Kur'an'ın hak, hakikat, ahlak, adalet ilkelerine, barış ve esenlik mesajlarına sahip çıkmaktan, dünyada olup bitenlere duyarlı davranmaktan ve bu duyarlılığın gereğini yapmaktan geçmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi'ni en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa esenlikler getirmesini diliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'ndan Kadir Gecesi mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN