Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 metrelik konuk

Başbakan Erdoğan, Arnavutluk Sosyalist Parti Lideri Edi Rama'yı Dolmabahçe'de kabul etti Arnavutluk'ta seçim kazanan 2.02 metre boyundaki Rama, eski bir milli basketbolcu

Giriş Tarihi: 4.8.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul'da Arnavutluk Sosyalist Parti Lideri Edi Rama'yı kabul etti. Eski milli basketbol oyuncusu olan Rama, 2.02 metrelik boyu ile dikkat çekti. Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı'nda üç gündür süren Yüksek Askeri Şûra kapanış konuşmasını yaptıktan sonra, özel uçak "ANA" ile dün saat 14.05'te İstanbul'a geldi. Başbakan Erdoğan'ı, Atatürk Havalimanı'nda Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve diğer yetkililer karşıladı.

2 SAAT GÖRÜŞTÜLER

Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan da İstanbul'a geldi. Sümeyye Erdoğan'ın elinde Hakan Albayrak'ın, "Meleklerle Omuz Omuza" adlı kitap olduğu görüldü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişi öncesi Başbakanlık bomba arama köpeği Zed, VIP terminali önünde arama yaptı. Başbakan Erdoğan, daha sonra Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'ne geçti. Erdoğan, Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisi'nde Haziran ayında yapılan seçimlerden zaferle çıkan Arnavutluk Sosyalist Parti Lideri Edi Rama'yı kabul etti. Saat 14.00'te planlanan görüşme, yaklaşık 1 saat gecikmeyle saat 15.00 sıralarında başladı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 2 saat sürdü. Erdoğan-Rama görüşmesinden sonra herhangi bir açıklama yapılmadı.

SEÇİMİ KAZANDI EYLÜLDE BAŞBAKAN
Edirama, Arnavutluk'ta 23 Haziran'da yapılan genel seçimlerin galibi olan "Avrupalı Arnavutluk İttifakı" isimli sol koalisyona öncülük eden Sosyalist Parti'nin (SP) Genel Başkanı. Rama, genel seçimleri kaybeden Başbakan Sali Berişa'nın, yasal görev süresinin dolmasının ardından eylül ayında Başbakanlık koltuğuna oturacak.

TİRAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI
40 partinin yer aldığı 'Avrupalı Arnavutluk İttifakı'nın lideri olan Edi Rama, Tiran belediye başkanlığı da yaptı. Rama seçimi kazanmasının ardından yaptığı açıklamada Tiran'ın yapılanmasında sağladığı başarıyı ülke geneline yayma sözü verdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 metrelik konuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN