Bozdağ ile CHP'nin Twitter'da Kerry polemiği

Giriş Tarihi: 4.8.2013
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP'nin "Ordu demokrasiyi inşa eder" biçimindeki "kadim" kabulünde bir değişiklik görülmediğini iddia etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun Twitter'dan Mısır'daki darbe yönetimiyle ilgili ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin "Mısır ordusu demokrasiyi getiriyor" sözlerini yorumlamasına, Bozdağ yine aynı mecra üzerinden CHP'yi darbecilikle suçlayarak yanıt verdi. Twitter üzerindeki tartışma şöyle gelişti:
* Loğoğlu: ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "Mısır ordusu demokrasiyi getiriyor,', Bozdağ, "öyle değil' diyor. Türk demokrasisini yozlaştıran AKP sussa daha iyi eder... ABD, Mısır'da darbecileri seviyor, AKP de Mursi'yi. 2'si de demokrasi adına. 2 adres de yanlış. Ne darbeyle, ne Mursi'yle demokrasi olur... Mısır ordusu baskı, tehdit ve şiddet yoluyla bir yere varamayacağını bilmelidir. Mısır'ın kapsamlı diyalog ve uzlaşıya ihtiyacı vardır.
* Bozdağ: Kerry'yi eleştiriye Loğoğlu'nun cevabı; ordunun demokrasiyi inşa ettiğine dair CHP'nin kadim kabulünde hala bir değişme olmadığını gösterir... 1960 darbesinde darbecilerle birlikte olmuş, 12 Mart muhtırası hükümetine Başbakanlık yapmış, 28 Şubatı desteklemiş CHP, hiç değişmemiş...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozdağ ile CHP'nin Twitter'da Kerry polemiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN