Gözaltındaki ünlüler sorguya alındı

İstanbul merkezli 6 ilde 60 adrese düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 48 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Giriş Tarihi: 6.8.2013 11:40 Güncelleme Tarihi: 6.8.2013 14:21
Soruşturma kapsamında İlker Aksum, serbest bırakılırken diğer illerde gözaltına alınan şüpheliler ise sırayla İstanbul'a getirildi.
İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ünlü oyunculara uyuşturucu madde pazarlayıp yer temin eden bir şebekenin çökertilmesi için çalışma başlattı. Yaklaşık 1 yıl süren teknik ve fiziki takiplerin ardından bu saban saatlerinde 6 ilde 60 adrese yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. İstanbul başta olmak üzere Ankara, Muğla, İzmir, Ordu ve Aydın'da düzenlenen operasyonda 48 kişi gözaltına alındı."Uyuşturucu kullanmak" ve "yer temin etmek" iddiasıyla gözaltına alınan 48 kişi arasında oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Nehir Erdoğan, Şahin Irmak, İlker Aksum, Engin Altan Düzyatan, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut ve Özge Özpirinçci ile solist Koray Candemir'in de bulunduğu öğrenildi. Hakan Yılmaz ve Özge Özpirinçci Bodrum, Engin Altan Düzyatan, Engin Günaydın ve Kargo Grubunun solisti Koray Candemir ise Çeşme de göz altına alındı. Ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu Ankara'da, Burçin Terzioğlu ve Murat Yıldırım ise Kuşadası'nda gözaltına alınarak yapılan sağlık kontrollerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Bodrumda gözaltına alınan Hakan Yılmaz, emniyet getirilişi sırasında gazetecilerin 'niçin gözaltına alındınız?' sorusu üzerine; 'Valla bilmiyorum herhalde ifademize başvuracaklar, birazdan öğreniriz sizinle de paylaşırız' yanıtını verdi. Yılmaz, 'Uyuşturucu kullanıyor musunuz? sorusuna ise 'Hayır' yanıtını verdi.

İLKER AKSUM SERBEST BIRAKILDI

Emniyetteki işlemleri tamamlanan oyuncu İlker Aksum akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

KENAN İMİRZALIOĞLU EMNİYETE BÖYLE GETİRİLDİ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözaltındaki ünlüler sorguya alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN