Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarladaki gruba biber gazıyla müdahale

Silivri'deki duruşma salonu havadan ve karadan sıkı şekilde korundu. Bölge uçuşlara kapatıldı. Sanık yakınları ile güvenlik güçleri arasında tartışma yaşandı. CHP milletvekilleri yargılamayı ve yaşananları eleştird

Giriş Tarihi: 6.8.2013
Silivri'deki dava için geniş güvenlik önlemi alındı. Cezaevine giden E-5 ve TEM Otoyolu, girişlerden itibaren kapatıldı. Güzergaha çelik bariyerler kondu. Milletvekili, avukat ve gazeteci dışında kimseye geçiş hakkı tanınmadı. Salona bilgisayar, cep telefonu gibi hiçbir elektronik cihaz alınmadı. Gazetecilerin sarı basın kartları, sahteciliğe karşı kontrol edildi. Güvenlik güçleriyle gruplar arasında yer yer gerginlik yaşandı.

ÖNLEMLER DHKP-C İHBARINDAN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nce dün 02.00-18.00 arasında Silivri'de 13 kilometre çapındaki bir hava sahası devlet hava araçları harici tüm sivil uçuşlara kapatıldı. Askeri helikopterler bölgede tur attı.Yüksek noktalara keskin nişancılar yerleştirildi. Eğitimli köpeklerle çevrede bomba araması yapıldı. İddiaya göre; yoğun güvenlik önlemine terör örgütü DHKP-C'nin mahkeme heyetine yönelik saldırı ihbarı neden oldu. Geçen gün Sakız Adası'nda yakalanan DHKP-C'lilerden biri, ihbarda adı geçen kişiydi. Buradaki operasyonda yakalanan örgüt üyeleri ve ele geçirilen patlayıcı maddeler ihbarı doğrular nitelik taşıdı. Bir başka neden ise sosyal medyadaki, "Yıkacağız, devireceğiz, duruşma yaptırmayacağız, sanıkları kaçıracağız" yorumları oldu.
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce: Türkiye'nin çeşitli vilayetlerinden insanlar, bugün Silivri'ye gelmek istedi. Yok zincir sordular, yok ceset torbası sordular. Otobüsleri engellediler. Gelirken yollarda utandım. Her yer sıkıyönetim.
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu: Bütün bu tedbirler verilecek hükmün de müjdecisi. Yapılan hukuksuzluklar yapılacakların teminatı gibi.
İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal: Böyle bir yargılamamaya da ancak böyle bir son yakışırdı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu: Ergenekon davasında sanık yakınlarının duruşma salonuna alınmaması hukuka ve insanlığa aykırı.
İstanbul Ümraniye'de bir gecekonduda el bombası ele geçirilmesini sağlayan ihbarı yapan Şevki Yiğit, "Ben bu ihbarla vatandaşlık görevimi yaptım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarladaki gruba biber gazıyla müdahale
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN