Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cezaevinde isyan çıktı

Bursa'nın Keles ilçesinde 51 tutuklu ve hükümlünün kaldığı öğrenilen K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda sabah saatlerinde isyan çıktı. Tutuklu ve hükümlülerin yatak ve yorganları yakmasıyla başlayan isyanda çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahele ediyor.

Giriş Tarihi: 7.8.2013 11:59 Güncelleme Tarihi: 7.8.2013 13:48
Keles'te adi suçluların bulunduğu cezaevinde yatak ve yorganların yakılmasıyla birlikte saat 10.30 sıralarında yangın çıktı. Çıkan yangına Keles Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Geçtiğimiz günlerde yönetimin değiştiği öğrenilen cezaevindeki olaylara jandarma ve polis ekipleri de müdahele ediyor.

Veda turu kapsamında basın toplahtısı düzenleyen Bursa Valisi Şahabettin Harput, siyasi olmayan tutukluların bir eylem başlattıklarını söyledi. Vali Harput, "Tutuklu ve hükümlülerin yatak ve yorganları yakmasıyla çıkan yangına ekiplerimiz müdahele ediyor." dedi.

İSYAN SİYASİ DEĞİL, İÇ TASARRUF TEPKİSİ

Bursa'nın Keles ilçesinde 51 tutuklu ve hükümlünün bulunduğu K1 tipi kapalı cezaevinde başsavcılığın iç tasarrufunu beğenmeyenler isyan çıkardı. Keles'te adi suçluların bulunduğu cezaevinde saat 10.45 sıralarında isyan çıktı. Tutuklu ve hükümlüler, yatak ve yorganları yaktı. Alevlere Keles Belediyesi, orman ve Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ekipleri müdahale etti. 51 adi tutuklu ve hükümlü başka bir yere nakledilerek can güvenlikleri sağlandı.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, konunun siyasi olmadığını, başsavcılığın bir tasarrufuna tepki niteliğinde olduğunu söyledi. Harput, "Bunların başsavcılığın bir iç tasarrufunu beğenmemek dolayısı ile bir protesto bağlamında bir eylem başlatmışlar. İşte yatak, yoganı yakmak şeklinde. Şimdi başsavcımız Bursa'dan da ilave takviye ekiplerle ilgili arkadaşlar konuyu takip ediyorlar. Her hangi bir sıkıntı olmadan bir an önce sonuç alınması için gereken ne ise yapacaklar. Durum bundan ibaret." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaevinde isyan çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN