Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Şehir Parkı'nın arazisine 196 milyon lira

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şehir Parkı'nın yapılacağı Çırpıcı Çayırı'ndaki 103 bin metrekarelik alanın tapusunu 196 milyon lira artı KDV ödeyerek aldıklarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 7.8.2013 15:55 Güncelleme Tarihi: 7.8.2013 15:56
Başkan Kadir Topbaş, belediye personeliyle bayramlaştı. Bayramlaşma töreni sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Topbaş, bayram müjdesi olarak nitelendirdiği bir gelişmeden bahsetti. Topbaş, Şehir Parkı'nın yapılacağı Çırpıcı Çayırı'ndaki 103 bin metrekarelik alanın tapusunu aldıklarını açıkladı. Topbaş, 'Emlak Konut'un imarla ilgili çalışmaları sonucunda 103 bin metrekarelik bir alanın satışıyla ilgili haberi gündem olunca geç kalmamak ve düşündüğümüz projeyi hayata geçirmek adına acele etmek durumunda olduğumuzu gördük. Olayı Başbakana aktardık. Bize destek verdiğini söylediler. Çevre ve Şehircilik Bakanımıza durumu bahsettik. Bu yerle ilgili satıştan vazgeçmek suretiyle kardan vazgeçip talebimize uygun görüş verdiler. Bir kamu kuruluşu ve kuruluşlar arasında bu kadar hızlı hareketin yaşandığını ifade edebiliriz. Belki birkaç ay sürebilir, çok şeyler değişebilir, sonuç alınabilir, alınamayabilir, sözler lafta kalır diye düşünülüyordu ama biz çok kısa sürede takasla zaman kaybetmemek adına peşin para vererek, yani piyasa tabiriyle keş para vererek 196 milyon artı KDV ile bu alanı belediyemizin mülküne geçirdik. Özel mülkiyette olan yerlerle ilgili görüşmeler yapılacak. Böylece onlar da belediyemize geçtikçe o alanda park çalışması daha da büyütülecek. Aynı zamanda Veli Efendi'yi de ekleyince bir kent içi park elde ediyoruz. İstanbul'da buna benzer adımlarımız var. Buna benzer kent içinde İstanbulluların rahat edeceği mekanlar oluşturmaktayız' açıklamasını yaptı.

Aldıkları tapuyu gazetecilere gösteren Başkan Kadir Topbaş, 'Burası tek parsel değildi. Diğer tapular da var. Geçen hafta sonu itibarıyla tapuyu aldık. Bu kadar kısa sürede tapuyu almak kamu kuruluşları arasındaki ilişkide büyük bir hadisedir. Ne kadar hızlı çalıştığımızı, kararlı olduğumuzu, sonuca gitmek için nasıl adımlar attığımızın delilleri olarak, bir bayram müjdesi olarak göstermek istedim. Bu İstanbulluların tapusu. Bedeli ödenerek aldığımız tapu' diye konuştu.

Topbaş, 'Bundan böyle birilerinin iddia ettiği gibi yeşil alanları imara açma değil, bilakis alanları yeşil alana çevirme çalışmalarımız sürecek' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Şehir Parkı'nın arazisine 196 milyon lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN