Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deniz Baykal börek açtı

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, hem dünyada hem de Türkiye'de acı bir bayram yaşandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 8.8.2013 11:07 Güncelleme Tarihi: 8.8.2013 11:41
Ramazan Bayramını memleketi Antalya'da geçiren Baykal, bayram namazını Tekeli Mehmet Paşa Camisi'nde kıldı. Cami çıkışında kentteki bir börekçiye giden Baykal, burada börek açtı ve CHP Antalya Milletvekilleri Yıldıray Sapan, Osman Kaptan ve bazı partililerle yedi.

Baykal, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu bayram herkesin çok karmaşık duygular yaşadığını söyledi. Ramazan ayında bütün insanların İslami disiplin ve ahlakın gereğini yerine getirdiğini, bir Müslüman olarak güzel bir ramazan ayı yaşadıklarını belirten Baykal, bunun sonucunda hak edilmiş bir sevinç, mutluluk ve neşe olarak düşünülen bayrama ulaşıldığını dile getirdi.

Hem dünyada hem de Türkiye'de yaşamak istediklerinden çok uzak bir bayramın yaşandığını ifade eden Baykal, "Son yıllarda zaten bayramlara 'buruk bayramlar' diyorduk, bu defa buruk olmanın da ötesine geçti, acı bir bayram yaşıyoruz. Bu bayram hepimize inançlarımızın, ahlakımızın, toplumumuzun temel değerlerini yeniden düşünmeye ve sorgulamaya davet etmektedir" dedi.

Adaletin, hakkın, insanların birbirlerine bakışının yeniden sorgulanması gerektiğine işaret eden Baykal, bu açıdan çok acı günler yaşandığını belirtti. Bu bayramda arzu edilen neşe ve mutluluktan uzak, acı bir bayram geçirildiğini söyleyen Baykal, şöyle devam etti:

"Bayramlarda böyle acı günler yaşamanın da belki terbiyevi başka bir etkisi vardır. Yani bayram fikrini unutmadan bu acıları taşıyabilmek, bu acıları taşırken sağduyulu, sükunetini koruyabilmek çok önemli. İnşallah gerçek bayramları yaşayacağımız günlere de yaklaşmışızdır. En kısa zamanda gerçek bayramları milletçe, bütün İslam alemi olarak kutlayacağımız günler de bizi bekliyordur, bu umut içindeyiz."BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz Baykal börek açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN