Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan Anafartalar Zaferi mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Çanakkale ruhunu muhafaza ettiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz sorun kalmayacak." dedi.

Giriş Tarihi: 10.8.2013 14:36
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'de sergilenen dayanışma ruhunun, milletin bir olduğunda tüm güçlüklerin üstesinden gelebileceğini ortaya koyduğunu söyledi. Erdoğan, "İnanıyorum ki o günkü dayanışma ruhunu muhafaza ettiğimiz sürece, üstesinden gelemeyeceğimiz, aşamayacağımız hiçbir sorun kalmayacaktır." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anafartalar Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başbakan Erdoğan'ın mesajı şöyle: "Çanakkale'de verilen onurlu mücadele, milletimizin geleceğini tayin ettiği gibi, tarihin seyrini de değiştirmiştir. Deniz ve karada süregelmiş olan Çanakkale savaşlarının her bir cephesi, eşsiz mücadelelere sahne olmuş, Mehmetçiklerimiz her bir cephede destansı bir kahramanlığa imza atmıştır. Bunlardan biri de Anafartalar zaferidir. Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal idaresindeki ordumuzun mücadelesi, aziz milletimizin bu cennet vatana her şart altında sahip çıkacağını, bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla vazgeçmeyeceğini dünyaya bir kez daha göstermiştir. Çanakkale'de sergilenen dayanışma ruhu, milletimizin bir olduğunda tüm güçlüklerin üstesinden gelebileceğini ortaya koymuştur. İnanıyorum ki o günkü dayanışma ruhunu muhafaza ettiğimiz sürece, üstesinden gelemeyeceğimiz, aşamayacağımız hiçbir sorun kalmayacaktır. Bu düşüncelerle Anafartalar Zaferi'nin yıl dönümünde, başta Anafartalar Komutanı Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, Çanakkale'de tarih yazan tüm kahramanlarımızı, bu vesileyle ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan Anafartalar Zaferi mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN