Türkiye'nin en iyi haber sitesi

THK "can kurtaracak"

Sağlık Bakanlığı ile işbirliği protokolü imzalayan THK, filosuna kattığı 17 ambulans helikopterle hizmet verecek.

Giriş Tarihi: 10.8.2013 15:11
Türk Hava Kurumu (THK), Sağlık Bakanlığı ile imzaladığı işbirliği protokolüyle filosuna 17 ambulans helikopter kattı. Türkiye'nin 17 farklı bölgesinde konuşlandırılacak ve Türk pilotlar tarafından kullanılacak ambulans helikopter, Bayramdan sonra hizmet vermeye başlayacak.

THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklama, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün emirleriyle 16 Şubat 1925'de Türk Tayyare Cemiyetinin kurulduğu anımsatarak, Türk havacılığının gelişimine hizmet eden Cemiyetin, 1935'de Türk Hava Kurumu adını aldığını söyledi.

Hayırseverlerin bağışlarıyla önemli bir güce ulaşan Kurumun, bağışları hizmete dönüştürerek halka tekrar sunduğunu ifade eden Yıldırım, bu hizmetlerden en yenisinin THK'nın 17 ambulans helikopteri filosuna dahil etmesi olduğunu bildirdi.

Helikopterlerde Türk Bayrağı renkleri

Sağlık Bakanlığı ile imzaladıkları işbirliği protokolü gereği "hava ambulansı" hizmeti vereceklerini belirten Yıldırım, Eurocopter firmasından sıfır olarak aldıkları helikopterde Saran Grup'un da katkısının olduğunu bildirdi.

Türkiye'nin 17 farklı bölgesinde konuşlandırılacak helikopteri Türk pilotların kullanacağını dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türk bayrağımızın renklerine sahip olan helikopterlerimiz, bayramdan sonra hizmet vermeye başlayacak. Sağlıkta erken müdahale can kurtaran önemli bir unsur. İnşallah filomuza kattığımız bu helikopterlerimiz çok sayıda insanımızın canını kurtaracak. THK olarak, halkımızın bağışlarını hep doğru yerde kullandık. Bağışlar her zaman halka hizmet olarak geri döndü, bundan sonrada dönecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THK "can kurtaracak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN