Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Filistin ile İsrail arasında doğrudan müzakerelerin zeminini hazırlamaya yönelik görüşmelerin başlatılmış olmasından memnuniyet duyulduğunu bildirdi.

Giriş Tarihi: 12.8.2013 20:47
Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin girişimleri sonucunda, Ortadoğu barış sürecinde Filistin ile İsrail arasında doğrudan müzakerelerin zeminini hazırlamaya yönelik görüşmelerin başlatılmış olmasından duyulan memnuniyeti ifade etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ilki temmuz ayı sonunda Washington'da yapılan görüşmelerin devamı niteliğinde 14 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleştirilmesi beklenen ikinci tur görüşmelerin öncesinde, ilk aşamada 26 Filistinli mahkumun serbest bırakılmasının önemli bir adım teşkil edeceği bildirildi.

Açıklamada öte yandan İsrail'in Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da yasadışı yerleşimlerde toplam bin 187 yeni konut inşa edileceğini açıklamasının, barış görüşmelerine müspet katkı sağlamaktan çok uzak olduğu, bu çerçevede, görüşmeleri zora sokabilecek bu ve benzer adımlardan kaçınılması gerektiğine inanıldığı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN