Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama

Dışişleri Bakanlığı, Mısır'daki son olayların ardından seyahat uyarısı yayınladı.

Giriş Tarihi: 18.8.2013 19:18
Açıklamada, "Halen Mısır'da yaşayan ve/veya bu ülkeye seyahat eden vatandaşlarımızın şahsi güvenlikleri bakımından her türlü tedbiri almaları, her koşulda müteyakkız bulunmaları ve gösterilerin yapıldığı olay mahallerinden ve her türlü kalabalıktan özellikle uzak durmaları önem taşımaktadır." denildi.

KARAYOLUYLA SEYAHATTEN KAÇINILMALI


Türk vatandaşlarının ayrıca, bakanlık ve Kahire Büyükelçiliği'nden yapılabilecek uyarı ve duyuruları takip etmeleri tavsiye edildi.

Bu dönemde, Mısır'a seyahat edecek kişilerin doğrudan uçak seferi bulunan tatil beldeleri ve merkezler dışında karayoluyla seyahatten kaçınmalarında ve Mısır'da bulundukları süre zarfında ise gösterilerin yapıldığı meydanlardan uzak durmalarında fayda görüldüğü belirtildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Mısır geçici hükümeti, ülke genelinde olağanüstü hl; Kahire, Giza, İskenderiye, Minya, Beni Süef, Asyut, Sohag, El-Bahaire, Kuzey Sina, Güney Sina (turizm merkezleri hariç), Süveyş, İsmailiye, Feyyum ve Qina vilayetlerinde saat 21.00-06.00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.

İRTİBAT BİLGİLERİ

Mısır'a seyahat edecek olan ve halen Mısır'da yaşayan vatandaşların olağan dışı hallerde aşağıda irtibat bilgileri sunulan Kahire Büyükelçiliği ve İskenderiye Başkonsolosluğu'nun yanısıra, haftanın yedi günü 24 saat hizmet veren Bakanlık Konsolosluk Çağrı Merkezi'ne de başvurmaları mümkün olacak:

Konsolosluk Çağrı Merkezi


Tel: + 90 312 292 29 29

T.C. Kahire Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesi

Adres : 25, El-Falaky Str. Bab El-Louk, Cairo/Egypt

Tel : +20-2 279 784 00, +20-2 279 784 10, +20 101 967 07 85

E-posta : embassy.cairo@mfa.gov.tr

T.C. İskenderiye Başkonsolosluğu

Adres : 11 Kamel El Kilani StreetAlexandria/Egypt
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN