Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arınç'tan önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 19.8.2013 19:35 Güncelleme Tarihi: 19.8.2013 19:51
Hükümet sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

Bülen Arınç, 'Mısır'da darbe sonrası Türkiye'nin tutumu takdir gördü'

Mısır'da gözaltında tutulan TRT Muhabiri Metin Turan ile temas kuruldu.

TRT muhabiri Metin Turan bugün geç saatlerden serbest bırakılmasını bekliyoruz. Büyükelçimizin tekrar Mısır'da görevlendirilmesi söz konusu değildir. Ayrıca sayın İhsanoğlu'nun Mısır'daki katliamları daha güçlü bir sesle dünyaya duyurmasını isterdik. Demokratikleşme paketiyle ilgili biraz daha sabırlı olamalıyız.' dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükûmet Sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulunuyor. Bülent Arınç, "TRT muhabiri Metin Turan bugün geç saatlerden serbest bırakılmasını bekliyoruz." dedi.

TÜRKİYE'NİN KAHİRE BÜYÜKELÇİSİ MISIR'A DÖNECEK Mİ?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı'nın Mısır'a geri dönmesine ilişkin, "Bu, karşılıklı bir şeydir. Şu an için böyle bir ihtimal görünmüyor. Bugünden yarına Sayın Büyükelçi'nin tekrar Mısır'a görevlendirilmesi söz konusu değildir. Gelişmelere bakarak bunu değerlendireceğiz" dedi.

"LÜBNAN'DA KAÇIRILAN PİLOTLARA EN KISA SÜREDE KAVUŞACAĞIZ"

Arınç, Lübnan'da kaçırılan Türk pilotlar hakkında ise, pilotların hayatta olduklarını bildiklerini ve nerede oldukları hakkında bilgileri olduğunu söyleyerek en kısa zamanda pilotların Türkiye'ye geleceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç'tan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN