Başkan Topbaş'tan Rabia müjdesi

Giriş Tarihi: 19.8.2013 17:12 Güncelleme Tarihi: 19.8.2013 17:13

İBB Başkanı Topbaş, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun, ilçedeki Dörtyol Meydanı'nın adının "Rabia Meydanı" olarak değiştirilmesi önerisinde bulunduğunu belirterek, "Hiçbir güç ve kuvvet, halk idare ve iradesine karşı çıkamaz. İşte biz de Esenler'den bunu Rabia Meydanı olarak dünyaya haykırıyoruz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler'de Dörtyol Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliama değindi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun Dörtyol Meydanı'nın adının "Rabia Meydanı" olarak değiştirilmesi önerisinde bulunduğunu belirten Topbaş, buradan tüm dünyaya demokrasiyi haykırdıklarını ifade etti.

Halkın iradesi ile işbaşına gelenlere faturayı, yine halkın kesebileceğini vurgulayan Topbaş, ''Hiçbir güç ve kuvvet, halk idare ve iradesine karşı çıkamaz. İşte biz de Esenler'den bunu Rabia Meydanı olarak dünyaya haykırıyoruz'' diye konuştu.

Modernleşen bir dünyada halen kan ve gözyaşı olduğuna dikkati çeken Topbaş, ''Bizler bu drama tanıklık ediyoruz, bu acıyı yürekten hissediyoruz. İnsan canına, bir canlının hayatına nasıl kastediliyor bunu anlamak mümkün değil. İnsan onuruyla bağdaşmayan dünyada özellikle de Mısır'da yanlışlıklar görmekteyiz ve kınıyoruz, lanetliyoruz'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin demokratik rejimle yönetilen ve halkın iradesinin yansıdığı bir hukuk devleti olduğunu dile getiren Topbaş, ''Türkiye bu yönleriyle birçok ülkeye örnek teşkil ediyor'' dedi.

Topbaş, halkın kendisine hizmet edeni desteklediğini, gerektiğinde de sandıkta hesap sorduğunu ifade etti.

Konuşması sırasında, "Rabia" işareti yapan Topbaş'a, alandaki halk alkışlarıyla destek verdi.

Konuşmaların ardından Topbaş, Esenler'de 1 milyar liralık yatırımların toplu açılışını yaptı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Topbaş'a bir albüm hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Topbaş'tan Rabia müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN