Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"51 bin asker koruyor"

Giriş Tarihi: 19.8.2013 12:15 Güncelleme Tarihi: 19.8.2013 16:07

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmekte olan ve bazı Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin de yargılandığı davanın soruşturma aşamasında, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yazısı üzerine, incelemesi talep edilen belgelerle ilgili incelemenin herhangi bir personelin baskı ve telkinde bulunmasına imkan verilmeyecek tarzda, hukuka uygun olarak ve objektif şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmıştır" ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, "Devam eden soruşturmalarla ilgili hukuka bağlılık ilkesi temelinde işlem yapılmasına büyük önem verilmektedir. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yazısı üzerine incelenmesi talep edilen belgelerle iligili incelemenin herhangi bir personelin baskı ve telkinde bulunulmasına imkan verilmeyecek tarzda gerçekleştirilmesi sağlanmıştır." denildi.

"Kara sınırları 51 bin 107 personelle korunuyor"

Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye'nin kara sınırlarının korunmasının, takviyeler hariç, 317 sınır karakolunda 51 bin 107 personel ile sağlandığını bildirdi.

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin toplam kara sınır uzunluğu 2 bin 949 kilometre, deniz sınırı uzunluğu ise 8 bin 333 kilometredir. Kara sınırlarının korunması sorumluluğu Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na, deniz sınırlarının korunması sorumluluğu ise Sahil Güvenlik Komutanlığı'na verilmiştir. Kara sınırlarımızın korunması, takviyeler hariç, 317 sınır karakolunda 51 bin 107 personel ile sağlanmaktadır." bilgisi verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"51 bin asker koruyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN