Başbakan’dan medyaya demokrasi dersi

Giriş Tarihi: 20.8.2013 20:13
Başbakan bugün AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu. Demokrasi karşıtı sandık korkusu içindeki medyaya demokrasi dersi niteliğinde sözler sarf etti.


Başbakan eli kanlı terör örgütleri, vandallar ve onlara sahip çıkan sandık ve halk iradesi karşıtı medyaya adeta demokrasi dersi verdi. Başbakan şöyle konuştu:

"Şu anda CHP'nin başında kimin olduğu, CHP'ye kimin yön verdiği en büyük muammadır. CHP şu anda sadece sokakta şiddet uygulayanlarla, yumruk atanlarla, cam çerçeve kıranlarla hatta eli kanlı terör örgütleriyle ancak gündeme gelebilen bir partidir. CHP'nin gündemi artık vandallar, barbarlar, eli kanlı terör örgütleri, bunlara sahip çıkan medya kuruluşları tarafından belirleniyor.
Hacı Bektaş'ta, o muhterem zatın manevi huzurunda bu ülkenin Başbakan Yardımcısı'na bir kendini bilmez, bir Hacı Bektaş düşmanı alçakça saldırıda bulunuyor. Anamuhalefet partisinin genel başkan yardımcıları, milletvekilleri anında saldırganın etrafında etten duvar örüyorlar. Saldırganı okşuyorlar. Adeta saldırgana sahip çıkıyorlar. Başbakan Yardımcımıza saldırıda bulunan bu kendini bilmez, kısa bir süre sorgulandıktan sonra bakıyorsunuz hemen ödüllendirilircesine tutuksuz yargılanmak üzere salıveriliyor. Ondan sonra çıkıyorlar yine utanmadan sıkılmadan diktatörlükten bahsediyorlar.
Kimse kusura bakmasın diktatörlüğün olduğu yerde hiç kimse diktatör kelimesini ağzına dahi alamaz. Diktatörlüğün olduğu yerde gazeteler, dergiler, televizyonlar sabah akşam diktatör ifadesini kullanamaz. Sallandırırlar Mısır'da olduğu gibi.
Şu anda TRT muhabiri buyrun bakın gözaltında, Anadolu Ajansı o da alınmıştı sonra bırakıldı, daha önce bir daha alınmıştı, tekrar bırakıldı. Bakın orada kaç tane basın mensubu, medya mensubu öldürüldü."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan’dan medyaya demokrasi dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN