Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alevi derneğinden saldırıya tepki

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu, Bekir Bozdağ'a yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 21.8.2013 15:16
Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu, Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri'nde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yapılan saldırının sıradan halkla ilgili olmadığını belirterek, "Bunu yapanlar Alevi hassasiyeti taşımıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Kenanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Bozdağ'ın, Hacı Bektaş Veli anma törenlerine davet edildiği için geldiğini vurgulayarak, davete icabet eden bir konuğa böyle bir davranışın Alevilik geleneğinde bulunmadığına dikkati çekti.

"Madem rahatsızsınız davet etmeyin o zaman" ifadesini kullanan Kenanoğlu, törendeki yuhalamaların Alevi kurumlar ve sıradan halkla ilgili olmadığını bildirdi.

Bozdağ'a saldıranların Alevi hassasiyetini taşımadığını kaydeden Kenanoğlu, "Alevi kurumları olarak hiçbir zaman konuklara yönelik bir protesto örgütlemedik, buna müsaade etmedik. Ev sahibi olan Belediye Başkanına yönelik iki defa sessizce alanı boşaltma protestosu yaptık. Asla yuhalama olmadı. Hacıbektaşı Veli anma etkinliklerini Belediye organizasyonundan kurtarmadığımız sürece siyasi arena olmaktan da kurtaramayız" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alevi derneğinden saldırıya tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN