Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Anamuhalefet saldırganı okşuyor'

Giriş Tarihi: 21.8.2013
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a Hacı Bayram Veli'yi anma törenlerinde yapılan yumruklu saldırıyla ilgili polemik genişleyerek devam ediyor. Açıklamalar şöyle:
Başbakan Tayyip Erdoğan: Bir kendini bilmez, bir Hacı Bektaş düşmanı alçakça saldırıda bulundu. Anamuhalefet partisinin genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri anında saldırganın etrafında etten duvar ördüler. Saldırganı okşuyorlar. Başbakan Yardımcımıza saldırıda bulunan bu kendini bilmez, kısa bir süre sorgulandıktan sonra bakıyorsunuz hemen ödüllendirilircesine tutuksuz yargılanmak üzere salıveriliyor. Kürsüye çıkacaksın kalkıp da benim başbakan yardımcımdan bir özür dahi dilemeyeceksin. Ve elemanların onu okşamaya başlayacaklar, savcılığa kadar yanında olacaklar, adeta onun koruması gibi görev ifa edecekler. Siz hangi diktatörlükten, demokrasiden bahsediyorsunuz?
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Kürsüye çıktığım zaman Hacı Bektaş Veli'nin belediye binasına asılan bir cümlesiyle sözüme başladım, 'İncinsen de incitme'. Gazeteci arkadaşlarıma bunu da kınadığımı ifade ettim. Ama dün, Bülent Arınç'ı anlamakta gerçekten zorluk çektim. Bir insan gözü var görmüyorsa, kulakları var duymuyorsa ve sadece dilleriyle konuşuyorlarsa o adamdan Hükümet Sözcüsü olmaz.
Bekir Bozdağ: Kılıçdaroğlu keşke doğruyu söylese, çirkinlik karşısında tavır almış olsaydı. Bu olayın örgüt bağlantısı var mı, organize bir suç mu? Bunların araştırılması lazımdır. (3. yargı paketi) Bu düzenlemeyi, suç işleyenleri himaye etmek, ödüllendirmek maksadıyla yapmadık.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
'Anamuhalefet saldırganı okşuyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN