1201 kişi ikna edildi 205 kişi canına kıydı

Bakan Güler, FSM ve Boğaziçi köprülerine çıkarak intihar vakalarının son yıllarda ciddi azalma gösterdiğini, 1201 kişinin kurtarıldığını, 205 kişinin ise atlayarak intihar ettiğini açıkladı

Giriş Tarihi: 24.8.2013
İçişleri Bakanı Muammer Güler'in milletvekillerinden gelen sorulara verdiği yanıtlar, ilginç detayları ortaya çıkardı. 1201 kişi intihar etmek için Boğaziçi ve FSM köprülerine çıktı ancak ikna edilip kurtarıldı. Ancak 205 kişi canına kıydı. Güler, milletvekillerinden gelen çeşitli yazılı soru önergelerine yanıt verdi. Bir dönem çok sık gündeme gelen ama son yıllarda ciddi bir azalma görülen köprüde intiharlar konusunda bilgi veren Güler, 2002-2013 döneminde FSM ve Boğaziçi'nden 205 kişinin atlayarak intihar ettiğini ve hayatını kaybettiğini söyledi. 1201 kişinin de intihar teşebbüsü ile köprülere çıktığını belirten Güler, "Bu olaylar şahısların ikna edilmesi ile neticelendirilmiştir" dedi.

36 KAMERA İLE TAKİP EDİLİYOR

Köprülerin 24 saat esasına göre 36 kamera ile takip edildiğini kaydeden Güler, "Olası intihar olaylarına müdahale için İl Sağlık Müdürlüğü'nce görevlendirilen psikologların ivedilikle olay yerine intikalleri sağlanmaktadır" bilgisini verdi. Köprülerde görevli polislere 'İntihar olaylarına müdahale, öfke kontrolü ve psikolojik destek' konularında uzman psikologlar tarafından eğitim verildiğini de sözlerine ekleyen Güler, hedefin daha çok vatandaşı kurtarmak olduğunu bildirdi. Güler, trafikte zaman zaman 'görev dışı kullanıldıkları' yönünde şikâyetler üzerine 2010- 2013 döneminde 659 ambulansa ceza kesildiğini söyledi.

PROTESTO EDENLER
'Çözüm Süreci'ni vatandaşlara anlatmak için kurulan 'Akil Adamlar' heyetlerine yönelik protestolarda, birçok kişinin gözaltına alındığını belirten Güler, bu kişilere ilişkin olarak ise şu bilgiyi verdi: "Bu toplantılar için valiliklerce gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır. Heyetlerin çalışma yürüttüğü nisan-haziran döneminde gerçekleştirilen protesto amaçlı eylemlere katılanlar arasında suç unsuru tespit edilen 50 şahıs hakkında yasal işlem yapılmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1201 kişi ikna edildi 205 kişi canına kıydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN