Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köşk 'a hazır

Giriş Tarihi: 29.8.2013
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için hazırlıklar tamam. Ankara'da kutlamalar Anıtkabir'deki törenle başlayacak. "Başkomutan" sıfatıyla Anıtkabir ziyaretine başkanlık edecek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü'nde devlet erkânı ile diplomatik misyon temsilcilerinin kutlamalarını kabul edecek. Kutlamalar, Gül'ün de katılacağı Atatürk Kültür Merkezi'ndeki geçit töreni ile sürecek. resepsiyonu bu yıl ilk kez Çankaya Köşkü'nde verilecek. Bundan önceki iki resepsiyon, Gül'ün kulak rahatsızlığı ve terör olayları nedeniyle iptal edilmişti. Resepsiyona davet eşli yapıldı ve "kıyafet" başlıklı bölümde, erkekler için "smokin" yerine "koyu renk elbise" ifadesi yer aldı. Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel ve kuvvet komutanları, bu yıl Köşk'teki resepsiyona eşli katılacak.

VATAN CADDESİ KAPALI
İstanbul'daki 30 Ağustos kutlamaları Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayacak. Vatan Caddesi'nde resmi geçit töreni yapılacak. Tören nedeniyle Vatan Caddesi ve çevresindeki bazı yollar ulaşıma kapatılacak. Öte yandan TSK, Zafer Haftası kutlamaları çerçevesinde Ankara, İstanbul ve İzmir'de tanıtıcı stantlar açacak.

GAZİLERDEN ANITKABİR ZİYARETİ
Türkiye Gaziler Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Aylar ve yönetim kurulu üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde dün Anıtkabir'i ziyaret etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köşk 30 Ağustos'a hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN