'ABD yapacak gibi görünüyor'

Giriş Tarihi: 3.9.2013
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu'nun dün yaklaşık 4 saat süren toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. Arınç şunları söyledi:
Başkan Obama'nın konuşması önemlidir, yaptığı vurgular önemlidir. Dolayısıyla bir yaptırım, bir cezalandırma olacaksa Esad rejimine karşı kimyasal silah kullanımına karşı bunu ABD yapacak gibi görünüyor.
Bir ihtimal G-20 Zirvesi'ne katılmadan kısa bir süre içinde bir yaptırımın olabileceği şeklindeydi. Ama 9 Eylül tarihi ABD Kongresi için önemli bir tarih olduğuna göre artık bütün gelişmeleri ondan sonraki tarihler içinde beklemek gerekiyor.
Netice alınmayacak 'vurgeç' şeklinde ki bir müdahalenin Suriye'deki kaosu daha da körükleyebileceği endişesi içindeyiz.
NATO Genel Sekreteri Rasmussen şunu ifade etti: 'Türkiye'ye karşı herhangi bir saldırı olursa NATO Türkiye'nin yanında yer alacaktır.' En kötü ihtimale göre Türkiye bütün tedbirlerini alma noktasında en ince detaylara kadar çalıştı. Herkes müsterih olsun.

'Yerlerini biliyoruz'
Bülent Arınç, Lübnan'da kaçırılan iki Türk pilotla ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu: "Hayatta olduklarını sağlık içinde olduklarını biliyoruz. Yerlerini biliyoruz ama sağlıkla onları almak istiyoruz. Gönderdikleri fotoğraflar da mesajlarda bunu gösteriyor. Yer değiştirdiler, yine takibimiz altındadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'ABD yapacak gibi görünüyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN