Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İç politikaları böyle bir ihtiyacı doğurmuş

Giriş Tarihi: 3.9.2013
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Başkanı Barack Obama'nın Suriye'ye yönelik askeri müdahale için kararı Kongre'ye bırakmasına ilişkin "Biz bir komşu ülke olarak bizim hissiyatımız tabi farklı olur. Onlar uzakta farklı olur. Dolayısıyla her zaman çok da dört dörtlük çakışmayabilir politikalar" dedi. Cumhurbaşkanı Gül, Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey G. Karlov'un güven mektubu sunmasından önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD Başkanı Barack Obama'nın Suriye'ye müdahale konusundaki kararı ABD Kongresi'ne bıraktığının hatırlatılması üzerine Gül, şunları söyledi: "Obama'nın kararını ABD'nin siyasi dinamikleri içerisinde değerlendirmek lazım. Kendi yönetim şekilleri, kendi siyasi dinamikleri, iç politikası böyle bir ihtiyaca anlaşılan zorlamış. Dolayısıyla öyle görmek lazım" Gül, Obama'nın kararının Türkiye ile ne kadar uyuştuğunun sorulması üzerine de "Her ülkenin kendi kararını alırken kendi bağımsız, kendi değerlendirmesi vardır. Biz bir komşu ülke olarak bizim hissiyatımız tabi farklı olur. Onlar uzakta farklı olur. Dolayısıyla her zaman çok da dört dörtlük çakışmayabilir politikalar" dedi.

'YARGIDAKİ SÜREÇ'
Gül, 28 Şubat davasının ilk duruşmasının bugün yapıldığının anımsatılarak, değerlendirmesinin sorulması üzerine ise "Yargıdaki bir süreçle ilgili bir şey söylemek istemem" yanıtını verdi.

Rusya'nın yeni büyükelçisinden güven mektubu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Rusya'nın yeni Ankara Büyükelçisi Andrey G. Karlov'un güven mektubunu Çankaya Köşkü'nde törenle kabul etti. Birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Gül, kabul öncesinde basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İç politikaları böyle bir ihtiyacı doğurmuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN