Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Usta'nın hikayesi

Başbakan Erdoğan, "Usta'nın Hikâyesi" adlı programda, çocukluğundan siyasete, aile kurmasından torunlarıyla çizgi film izlemesine kadar yaşamına dair bilinmeyenleri anlattı.

Giriş Tarihi: 4.9.2013 09:38 Güncelleme Tarihi: 4.9.2013 10:03
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Beyaz TV'de hazırlanan 'Ustanın Hikayesi' adlı kendi hayatını anlatan belgeselin ilk bölümüne konuk oldu. Başbakan Erdoğan çocukluğundan, evliliğine, siyasete girişinden Başbakanlığa kadar geçen süreci kendi ağzından anlattı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de banttan yayınlanan röportajında Başbakan Erdoğan'a ilişkin duygu ve düşüncelerini anlattı. Gül, Başbakan Erdoğan'ı anlatırken "Bizimkisi mahalle arkadaşlığı değil. Vatan millet, dava arkadaşlığı." ifadelerini kullandı. Gül, Tayyip Bey'le birlikte yaptıkları en önemli şeyin Ak Parti'yi kurmak olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Gül, ayrıca "Başbakan'a Allah sıhhat, afiyet versin. Kendisi daha nice hizmetler verecektir" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Twitter'da ustanınhikayesi hashtagi de dünya da Trend Topic oldu. Bu başlık adı altında hem Erdoğan'ı övücü hem de eleştiren çok sayıda tweet atıldı.

TAYYİP İSMİ NEREDEN GELİYOR?

Başbakan Erdoğan, soru üzerine ismini babası Ahmet Erdoğan'ın verdiğini söyledi. Recep ayında doğduğunu ifade eden Erdoğan, dedesi Tayyip'in de ismini aldığını kaydetti. Erdoğan, "Ahmet ve Tenzile Erdoğan'ın size özel bir hitabı var mıydı" sorusunu yanıtlarken "Teyyüp" hitap ettiklerini belirtti.

"BİSİKLET ALACAK DURUMDA DEĞİLDİK"

Erdoğan, bir soru üzerine, çocukluğunda sakin değil hareketli olduğunu, mahalle komşuluğu yaşadığını, annesi ve babasının nahiyesindeki her insanı tanıdığını, Kasımpaşa'da sokaklardaki herkesi tanıdıklarını ifade etti. Erdoğan, sokaklarda çelik çomak, uzun eşek ve yakantop, evde ise dama, dokuz taş gibi oyunlar oynadıklarını, kandillerde ise kule oluşturup ateş yaktıklarını anlattı. Erdoğan, bisikleti olup olmadığına ilişkin bir soruyu ise "Maalesef bisiklet alacak durumda değildik" diye yanıtladı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Usta'nın hikayesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN