Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Safa Apartmanı davası ertelendi

Giriş Tarihi: 16.9.2013 15:05 Güncelleme Tarihi: 16.9.2013 15:06

Van'da 23 Ekim 2011'de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki şiddetli depremde yıkılan ve 20 kişinin hayatını kaybettiği Safa Apartmanı'nın sahibi Nezir Baş'ın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. Mahkeme heyeti, dosyadaki eksik bilgi ve belgelerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın beşinci duruşmasına sağlık sorunları nedeniyle ilk duruşmada serbest bırakılan Nezir Baş ile müştekiler katılmadı. Duruşmada söz alan müşteki avukatlarından Mustafa Aladağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın depremden sonra Van'a yaptığı bir ziyaret sırasında 'Safa Apartmanı'nda kolon kesildiği' yönünde bir konuşma yaptığını öne sürerek, mahkemenin Başbakanlık'tan bu konuda herhangi bir evrak ya da bilgi olup olmadığının sorulmasını talep etti.

Mahkeme heyeti ise müşteki vekili Aladağ'ın talebinin reddine, dosyanın Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nden seçilecek en az doçent düzeyinde uzman hukukçu, mimar ve mühendis bilirkişi heyetlerine 'kusur durumu yönünden rapor aldırılması' amacıyla Ankara Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar vererek, dosyadaki eksik bilgi ve belgelerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Safa Apartmanı davası ertelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN