Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne haciz şoku

Giriş Tarihi: 17.9.2013 20:52
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 2009 yılından kalma borcunu ödemediği gerekçesiyle ikinci kez haciz işlemi uygulandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 2009 yılından kalma borcunu ödemediği gerekçesiyle Açıkel Temizlik Firması tarafından haciz işlemi uygulandı. Açıkel Temizlik Firması, 2009 yılından doğan faiziyle birlikte 2 milyon TL'ye yakın alacağı için mesai bitiminden önce Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde haciz işlemi gerçekleştirdi. Temizlik firması avukatı Ali Topuz, polis eşliğinde belediye hizmet binasında haciz işlemi uyguladı. Belediyeye ait klima, buzdolabı, masa ve sandalyeler işçiler tarafından alınarak kamyonete yüklendi.

2009 yerel seçimlerinin ardından peyzaj ve temizlik işlerinde 2 ay süreyle 250 personelle çalıştıklarını belirten firmanın avukatı Ali Topuz, o dönem 1 milyon 170 bin TL olan alacaklarını tahsil edemedikleri için Antalya 3'üncü Ticaret Mahkemesi'nde dava açtıkları ve mahkemenin faiziyle birlikte 2 milyon TL'ye yakın alacak belirlediğini ileri sürdü.

Öte yandan, firma yetkilileri Büyükşehir Belediyesi'ne 15 Temmuz'da da hacze gelerek Başkan Mustafa Akaydın'ın makam odasındaki LCD televizyonun da aralarında bulunduğu bir kısım menkul malları haczetmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne haciz şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN