Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kimse bizi test etmesin'

Suriye'ye "Türkiye'nin sabrını sınamayın" diyen Erdoğan, "Gezi"cilere "Saygı beklemek için saygı göstermek gerek" dedi. Erdoğan demokratikleşme paketinin redakte edildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, Suriye helikopterinin Türk hava sahasında düşürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada Şam yönetimine sert mesaj gönderdi. Erdoğan "Biz büyük devlet refleksiyle hareket etmeye devam edeceğiz.
Umuyor ve inanıyorum ki hiç kimse de Türkiye'nin sabrını, soğukkanlılığını farklı şekillerde yorumlayıp, test etmeye kalkışmaz" dedi. Ankara Bilkent Entegre Sağlık Kampusu'nun temel atma töreninde konuşan Erdoğan demokratikleşme paketi çalışmalarının da tamamlandığını dile getirirken, "Pakette halkın pek çok beklentisini giderecek başlıklar var" mesajı verdi. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:
Şu anda da bir demokratikleşme paketi üzerinde çalışıyoruz. çalışmamızı tamamladık, redaksiyon çalışmaları yapılıyor. Pakette halkın pek çok beklentisini giderecek başlıklar bulunuyor. Zira yola çıkarken de dediğimiz gibi her şey insan için dedik ve insanı devletin önüne çıkaran bir anlayışı benimsediğimizi AK Parti olarak, AK Parti iktidarı olarak ifade ettik.
Bizim Türkiye olarak hiçbir ülkenin topraklarında gözümüz yok. Hiçbir ülkenin içişlerine karışmak gibi bir niyetimiz yok ancak artık içişleri boyutunu aşan, bölgeyi doğrudan ilgilendiren, özellikle de kardeş bildiğimiz halklara zulüm haline dönüşen girişimler karşısında çok net, çok ilkeli bir tavır sergiliyoruz.
Hele hele içerde kendi halkını topluca katleden zalim rejimlerin, bununla yetinmeyip Türkiye'yi, Türkiye sınırlarını hedef almasına asla müsamaha göstermiyor buna da göz yummuyoruz.

GEZİ PROTESTOLARI

Türkiye'yi kaosa çekme yönündeki girişimleri son derece dikkatli ve hassas bir şekilde takip ediyor, soğukkanlı bir şekilde yapılması gerekenleri de yapıyoruz. Türkiye'ye yönelik fiili saldırılara cevap verdiğimiz gibi, Türkiye içinde uygulanmak istenen kaos ve kışkırtma planlarına da asla tahammülümüz olamaz, hoşgörümüz olamaz onların da cevabını veriyoruz, veririz. Biz her zaman itidalin, serinkanlılığın, sağduyunun yanında olduk.
Biz her zaman ilkelerle hareket ettik, adaleti göz ettik, hakkı göz ettik.
Biz güçlünün haklı olduğu değil haklının güçlü olduğu bir dünyaya inandık ve böyle bir dünyanın mücadelesini verdik. Bundan sonra da aynı şekilde hareket edecek aynı ilkeli tavrımızı sürdüreceğiz. Biz büyük devlet refleksiyle hareket etmeye devam edeceğiz. Umuyor ve inanıyorum ki hiç kimse de Türkiye'nin sabrını, soğukkanlılığını farklı şekillerde yorumlayıp, test etmeye kalkışmaz. Zira böyle bir yanlış karşısında, hukuktan aldığımız güçle gerekli karşılığı vermekten de çekinmeyiz.
Ben her şeyden önce huzurumuzu kaçırmaya çalışanlara hatırlatmak istiyorum.
Yaptıklarınız sadece halkıma, esnafıma değil kendinize yaptığınız bir saygısızlıktır. Hangi düşüncede olursanız olun saygı duyarız ancak saygı duymak karşı düşünceye de saygı duymayı gerektirir. Eğer siz, farklı düşüncede olanlara saygı duymazsanız saygı göremezsiniz.
Eğer siz, hukukun dışına çıkarsanız güvenlik güçlerimiz sizlere hukuk içinde gerekli cevabı vermek durumunda kalır. ANKARA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kimse bizi test etmesin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN