Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'de polis destekli zabıta operasyonu

İzmir'de polis desteği ile operasyon düzenleyen zabıta ekipleri, tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki işporta tezgahlarını topladı.

Giriş Tarihi: 21.9.2013 15:41
Çarşıda iş yeri bulunan esnaftan ve vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren İzmir Valiliği, işporta sorununun çözümü için ilgili kurumların harekete geçmesi için talimat verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekiplerinin düzenlediği operasyonlara çevik kuvvet polisi de katıldı. Tarihi Kemeraltı Çarşısı ve Konak Meydanı çevresinde işporta tezgahları ve seyyar satıcıların oluşturduğu görüntüyü ortadan kaldırmak için harekete geçen ekipler, kapsamlı bir operasyon düzenledi.

Çevik kuvvet polisleri ile tarihi çarşıya giren zabıta ekipleri, yol kenarlarında ve geçiş güzergahlarında kurulu sabit ve seyyar işporta tezgahlarını kaldırdı. Operasyonlara İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 150, Konak Belediyesi'nden 27 zabıtanın katıldığı bildirildi.

Operasyonlar sırasında seyyar satıcılar ile emniyet güçleri arasında zaman zaman yaşanan arbedeler nedeniyle tarafların Kemeraltı Polis Merkezi'ne giderek birbirlerinden şikayetçi oldukları öğrenildi.

Tarihi çarşı ve çevresinde işporta tezgahı bırakmayan zabıta ekiplerinin, denetimlerine devam edeceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de polis destekli zabıta operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN