Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisi yanıltmak için kaçarken türkü söylemişler

Emniyet binalarına roketatarla saldıran DHKPC'lilerin zulalarından şifreli krokiler çıktı

Giriş Tarihi: 23.9.2013
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ek hizmet binası ile polis evine roketatarla saldıran teröristlerin olay yerinden şarkı söyleyip ıslık çalarak kaçtığı anlaşıldı. Zanlılar olası polis takibini rahat tavırları nedeniyle önlemek için bu yola başvurdu. Görgü tanıklarının, olay sonrası eşkalleri gösterilen zanlılarla ilgili, "Gösterdiğiniz kişiler hızla uzaklaşırken şarkılar türküler söylüyorlardı. Kahkahalar atıyorlardı" dedikleri öğrenildi. EGM ek binalarına dönük saldırının failleri film gibi operasyonla yakalanmıştı. Çıkan çatışmada DHKP/C üyesi zanlılardan Muharrem Karataş ölü, Serdar Polat yaralı ele geçirildi. Zanlıların olay yerine gelirken ve kaçarken sokak ve caddelerde sık sık zikzaklar çizerek hareket ettiği ve kameralara çok az görüntü verildiği belirlendi.

SUCUK, ÇEREZ

Teröristlerin saldırıya oldukça hazırlıklı geldikleri ortaya çıktı. Polisin yanlarında bulduğu çantaların birinden bez mendil, yumak halinde ip, yara ve selo bantları, cevizli sucuk, permatik, sabun, çöp torbası çıktı. Diğer çantada ise el ve yüz kremi, tırnak makası, kalem pil, saldırı sonrası haberleri dinlemek için küçük cep radyosu, plastik tarak, çerez poşeti, pusula, ıslak mendil, çakmak, çiçek desenli havlular bulundu. Malzemeler zanlıların hiç kimse ile temas kurmamak için hazırlıklı olduğunu gösterdi. Zanlıların üzerinden 5 adet A4 kağıt çıktığı, bunlarda ise şifreli yazışmalar ve krokiler olduğu belirtildi. Zanlıların bu kağıtlara göre hareket ettiği değerlendirmesinde bulunuldu. Saldırganlardan Muharrem Karataş'ın boynundaki cüzdanından ise ölen eşinin ve çocuğunun fotoğrafları, eşine ait olduğu düşünülen kenarları işlemeli yazma, kağıda sarılı saç tutamı ile toprak çıktı. Zanlının boynuna asılı muharrem yazılı yüzük bulundu. Şüphelilerin olay sonrası elbiselerini değiştirdiği bildirildi.

'SİZ ÖLDÜRDÜNÜZ'
Güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada ölen Muharrem Karataş dün memleketi Çorum'da toprağa verildi. Cenazenin Çorum'a gelişi sonrası Karataş'ın ailesi ile Ankara ve İstanbul'dan gelen Tutuklu Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (TAYAD) mensupları arasında gerginlik yaşandı. Karataş'ın bir yakını, gruba tepki göstererek, "Bu çocuğu siz öldürdünüz. Beynini yıkadınız, buraya da art niyetli olarak geldiniz" dedi. Karataş Yoğunpelit köy mezarlığına defnedildi.

'ARAŞTIRIYORUZ'
Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde düzenlenen "Keskin Buluşması" adlı toplantı öncesinde, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait binalara yapılan saldırının en ince ayrıntısına kadar araştırıldığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisi yanıltmak için kaçarken türkü söylemişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN