Erdoğan'ın performansı AK Parti'nin üstünde

Giriş Tarihi: 25.9.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 6-12 Eylül arasında yaptırdıkları son kamuoyu araştırması sonuçlarına göre, AK Parti'nin oy oranının yüzde 50.6, CHP'nin yüzde 24.1, MHP'nin yüzde 14.3 ve BDP'nin ise yüzde 7.1 olarak belirlendiğini söyledi. Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında dün toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Çelik, son yapılan kamuoyu araştırması sonuçlarını paylaştı. Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
6-12 Eylül arasında yaptırdığımız son kamuoyu araştırmasında şu sonuçlar elde edildi: AK Parti 50.6, CHP yüzde 24.1, MHP yüzde 14.3, BDP 7.1. Biz her ay farklı bir araştırma şirketine kamuoyu araştırmaları yaptırıyoruz. AK Parti'nin oy oranları temmuzda 51.6, ağustosta 50.9 olmuştu. Bütün bu kamuoyu araştırmalarında görülen sonuç şudur: AK Parti yüzde 50-52 arasında görülmektedir.
Geçenlerde yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre oy oranları olarak Türkiye'nin en istikrarlı partisi CHP çıktı. Çünkü hep yüzde 19-25 bandını koruyorlar. 63 yıldır iktidara gelememek gibi de bir istikrarları var. CHP değişmemek ve değişmemeyi marifet kabul etmekte de oldukça istikrarlı.
Demokratikleşme paketinde CHP'nin ve BDP'nin ne istediği üç aşağı beş yukarı bellidir. MHP ise deve kuşu modeli uyguluyor. 'Türkiye'nin böyle bir meselesi yoktur' anlayışıyla üç maymunu oynuyor MHP. MHP'ye sorsanız Türkiye'de Kürt de yoktur, Kürtçe de yoktur. Sayın Bahçeli çok iyi bilsin ki hükümet, Kandil ve İmralı üçgeninde hazırlanmış bir paket söz konusu değil. Dolayısıyla biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz.

'ÇÖZÜMÜ İHMAL ETMEYİN'

AK Parti MYK'da ele alınan Anar Kamuoyu Araştırma Şirketi tarafından yapılan Türkiye Gündem Araştırması Raporu'na göre AK Parti'nin ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın çalışma performansından vatandaşın duyduğu memnuniyet oranı arttı. Çıkan sonuçlara göre, Erdoğan'ın performansından yüzde 60 oranında memnuniyet ortaya çıkarken, partinin performansından memnuniyet ise yüzde 56'da kaldı. Erdoğan'ın performansının yüksek çıktığı raporda bir önemli husus da AK Parti'den başka partiye oy veren seçmenin Erdoğan'ın performansına bakış açısı oldu. Muhalif seçmenin yaklaşık yüzde 30'unun Erdoğan'ın performansından memnun olduğu belirlendi. Erdoğan, teşkilatların yaklaşan seçimler nedeniyle çözüm sürecini ihmal etmemelerini ve bu süreçle ilgili topluma bilgi aktarımı konusunda en önde olmalarını istedi. Erdoğan, "süreci başka partiler değil, bizim teşkilatlarımız vatandaşa anlatmalı" vurgusu yaptı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ın performansı AK Parti'nin üstünde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN