Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Partililer paketi kitaptan çalışacak

Başbakan Erdoğan'ın 30 Eylül'de açıklayacağı Demokratikleşme Paketi'nin ayrıntıları kitap haline getirilecek. Teşkilat, vatandaşlardan gelecek sorulara karşı bu kitabı referans alacak

Giriş Tarihi: 26.9.2013
AK Parti Demokratikleşme Paketi'nin açıklanacağı 30 Eylül tarihinden sonraki dönemin yol haritasını hazırladı. Erdoğan'ın açıklayacağı paket ile ilgili tüm detaylar kitap haline getirilecek. Kitap tüm teşkilatlara dağıtılacak. Paketin detayları ile ilgili tüm teşkilat bilgi sahibi olacak ve vatandaşın kafasındaki soru işaretlerini gidermede etkin rol oynayacak. Edinilen bilgilere göre Erdoğan, teşkilata talimat verdi ve bu talimatı önceki günkü MYK toplantısında yineledi. Erdoğan'ın "Muhalefet korku senaryoları ile karalama ve iftira kampanyaları ile karşımıza çıkacak. Siz vatandaşa gerçeği anlatacaksınız. Bu paket bölünme değil, kardeşliğimizi güçlendirecek. Aradaki mesafeyi azaltacak, milli birlik ve kardeşliğimizi yüceltecek" dediği öğrenildi. Paketin özellikle büyük Türkiye vizyonu için atılması gereken adımları içerdiği vurgulanacak. Bugüne kadar AK Parti iktidarları döneminde hayata geçirilen, muhalefetin bölünme ya da farklı endişeleri öne sürerek karşı çıktığı, ancak zaman içinde bu endişelerin yersiz olduğu toplum tarafından görülen diğer reformlar örnek olarak anlatılacak. Bu reformların da endişeleri boşa çıkaracak bununla birlikte toplumda huzuru ve refahı artıracak adımlar olacağı vurgulanacak. Erdoğan'ın teşkilatlara verdiği bir diğer talimat da yerel seçimlerle alakalı oldu. Teşkilatların yerel seçimler için hazırlıklara başladığı bir dönemde ana gündeminin seçim olmasının normal olduğu, ancak 'Çözüm Süreci' ve Demokratikleşme Paketi gibi çok önemli iki meselenin kesinlikle ihmal edilmemesi gerektiği ��zerinde duruldu. Erdoğan'ın, gerekirse gece gündüz çalışılacağını, paketi vatandaşa anlatma konusunda geride kalınmayacağını sık sık vurguladığı öğrenildi. Erdoğan'ın, Çözüm Süreci ile ilgili gelinen süreçteki kazanımların, Türkiye'nin uzun süredir şehit haberleri almadığının ve bu huzur ortamının devam etmesi gerektiğinin vatandaşa anlatılmasını ve sürece vatandaşların desteğinin kazanılmaya devam edilmesini istediği ifade edildi.

MEDYAYA DAVET
Öte yandan Demokratikleşme Paketi'nin nasıl açıklanacağı konusunda da dün gece Erdoğan kurmayları ile son bir toplantı yaptı. Son olarak halkın katılımı ile yapılacak büyük bir toplantı ile paketin duyurulması üzerinde durulurken, Erdoğan'ın medyadan geniş katılımın olacağı bir toplantı yapmaya karar verdiği öğrenildi. Erdoğan, yayın yönetmenleri, temsilciler ve muhabirlerin katıldığı, tüm soruların sorulduğu, paket ile ilgili detaylı açıklama yapacağı bir toplantı gerçekleştirme kararı aldı. Toplantının pazartesi günü saat 11.00'de Başbakanlık Yeni Bina'da yapılabileceği ifade ediliyor. Erdoğan'ın toplantıda, "Paket kamuoyundan gizlendi" eleştirilerine de yanıt vererek, "Bu paket bizim hükümetimizin önerisidir. Bugün de kamuoyunun tartışmasına açıyoruz" yönünde mesaj vereceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partililer paketi kitaptan çalışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN