Bilirkişi köylüyü mahkûm etti: Orada çakallar dahi gezmez

Giriş Tarihi: 27.9.2013
Hatay'ın Çardak yaylasında 2010'da kekik toplamaya giden köylülerden 2'sini öldürmek, 1'ini de yaralamaktan yargılanan askerler için hazırlanan bilirkişi raporunda köylüler suçlandı. Üç uzman çavuş hakkında Hatay Ağır Ceza Mahkemesi'nde "kasten adam öldürmek" suçundan açılan davaya gönderilen bilirkişi raporunda; sanıkların kusurlarının bulunmadığı savunulurken askerlerin ağır iklim ve arazi şartlarında üç gün görev yaptıkları, köylüleri terörist sanmalarının "normal" olduğu belirtildi. Raporda şu tespitler yer aldı:

* ÇAKALLAR BİLE GEZMEZ: Sanıklar, gece gündüz, hava şartları önemsenmeksizin, onlarca kilo ağırlığında çantaları ile tabiri caizse 'kuş uçmaz kervan geçmez', 'çakalların dahi gezmediği' bir alanda ağır şartlar altında verilen emir gereğini, vatanı ve milletinin selameti, binlerce şehidin manevi baskısı, rızkını kazanma bilinci ile yerine getirmek için o yörede bulunmaktadır.

* KÖYLÜ BİR ARADA YÜRÜR: Müteveffa (ölen) ve mağdurların (yaralı) dağınık gezmeleri anlaşılır değildir. Köylüler araziye çıktıklarında sohbet etmek için bir arada yürürler ve ellerinde, çalı, sopa, değnek v.s. bulunur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilirkişi köylüyü mahkûm etti: Orada çakallar dahi gezmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN