Merve Kavakçı 28 Şubat davasında ifade veriyor

Fazilet Partisi'nden 1999'da milletvekili seçilen, ancak yemin edemeyen Merve Kavakçı, 28 Şubat davasında ifade veriyor.

Giriş Tarihi: 27.9.2013 10:44 Güncelleme Tarihi: 27.9.2013 14:10

Fazilet Partisi'nden 1999'da milletvekili seçilen, ancak TBMM'de yemin ettirilmeyen Merve Kavakçı, 28 Şubat sürecine ilişkin davanın, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ara duruşmasında "mağdur müşteki" olarak ifade vermek üzere, İstanbul Adliyesi'ne geldi Kavakçı, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde müşteki sıfatıyla ifade veriyor.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat Davası kapsamında, stanbul'da oturan bazı kişilerin, dönemin mağduru oldukları iddiasıyla, müşteki mağdur sıfatıyla, ifadelerinin talimatla alınmasına karar verilmişti. Bu kapsamda Terörle Mücadele Kanunu'nun 10. maddesiyle görevli, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ara duruşmayla bugün adliyeye gelenlerin ifadesi alınacak.

Duruşma için şu ana kadar Merve Kavakçı'nın yanı sıra eski Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Reşat Petek ve Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Ermani Altun'un da aralarında bulunduğu bir grup, ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

Bu arada yine "müşteki" sıfatıyla ifade vermesi beklenen eski Başbakan Tansu Çiller'in avukatlarının da dün mahkemeye gelerek dilekçe sundukları ve dilekçelerinde Çiller'in konuyla ilgili yazılı beyanda bulunacağını belirttikleri öğrenildi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merve Kavakçı 28 Şubat davasında ifade veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN