Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayvalık'ın adı 'talih' olsun

4 ayda 3 büyük ikramiye isabet eden Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde vatandaşlar kendi aralarında "Buranın ismi Ayvalık değil, 'Talih' olsun" diye espri yapıyor

Giriş Tarihi: 29.9.2013
Balıkesir'in Ayvalık ilçesine son 4 ayda ikisi sayısal loto, biri de süper lotodan olmak üzere 3 büyük ikramiye çıkması, tüm gözleri ilçeye çevirdi. Sayısal Loto'nun geçen 25 Mayıs'taki çekilişinde verilen 1 milyon 412 bin liralık büyük ikramiye Balıkesir'in Ayvalık ilçesine çıktı. Ama talihli ortaya çıkmadı. İlçe uzun süre bu ikramiyeyi konuşurken, yine Sayısal Loto'nun 1 ay sonra yapılan 29 Haziran'daki çekilişinde 1 milyon 330 bin lira ikramiye verildi. Bu ikramiyenin 3 talihlisinden biri de yine Ayvalıklı oldu. Ancak, vatandaşların günlerce konuşup merak ettiği 443 bin lira alan bu talihli de ortaya çıkmadı. Bu iki büyük ikramiye unutulmaya yüz tuttuğu sırada, önceki günkü Süper Loto çekilişinde verilen 2 milyon 457 bin lira da yine Ayvalık'a isabet edince ilçede büyük bir şok yaşandı. Tüm sohbetlerin konusu bir anda, hiçbiri de ortaya çıkmayan 3 talihli olurken, herkes birbirine şüpheyle bakmaya başladı.

TÜM SOHBETLER AYNI
Çeşitli rivayetlerin dolaştığı ilçede, geçen 12 Haziran'da 1 milyon 950 bin liralık ikramiye veren Şans Topu'nun, Bergama'dan yatırılan kuponla 2 talihlisinden biri olan ve 975 bin lira kazanan talihlisinin de yine Ayvalık'a bağlı Altınova beldesinden olduğu öne sürülüyor. Her köşe başında büyük ikramiyenin konuşulduğu ilçede, bazı vatandaşlar ise kendi aralarında "İlçenin adı artık Ayvalık değil talih olsun" esprisi yapıyor. Son talihlinin kuponunu oynadığı Perakende Sebze Hali girişindeki Ömer Günsoy'un işlettiği Kalyon Büfe ile daha önceki 1 milyon 412 bin liralık kuponun yatırıldığı emekli öğretmen Halil Çakıcı'ya ait Ece Büfe'ye de ilgi arttı. Şanslı bayilerde şanslarını deneyen vatandaşlar, dördüncü talihlinin kendileri olması için dua ediyor. Daha önce sahilde olan büfesini bir ay önce Sebze Hali girişine taşıyan Günsoy, yeni iş yerinin ilk haftasında büyük ikramiyenin Ayvalık'a çıkmasından mutlu olduğunu söyleyerek, "İnşallah gerçekten ihtiyaç sahibi olan bir müşterimize çıkmıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayvalık'ın adı 'talih' olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN