Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türkiye pranga ve zincirden kurtulacak'

Demokratikleşme paketi için "11 yıldır yaptığımız reformlara yenilerini ekleyecek, Türkiye'yi ağırlıklarından kurtaracağız" diyen Erdoğan "Bu ilk değil, son da olmayacak" sözü verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "11 yıldır yaptığımız reformlara yenilerini ekleyecek, Türkiye'yi ağırlıklarından, prangalarından, zincirlerinden kurtaracağız. Bu ilk değil, son da olmayacak"dedi. Erdoğan, Denizli'nin Tavas, Acıpayam ve Çivril ilçelerinde şu mesajları verdi:
Yarın (bugün) saat 11.00'de Ankara'da yeni Demokratikleşme Paketi'ni açıklayacak, büyüyen Türkiye'ye yaraşan, yeni hak ve özgürlükleri teminat altına alacağız. 11 yıldır yaptığımız reformlara yenilerini ekleyecek, Türkiye'yi ağırlıklarından, prangalarından, zincirlerinden kurtaracağız. Bu ilk değil, son da olmayacak. Şartlar geliştikçe, imkanlar geliştikçe, Türkiye büyüdükçe reformlarımızı yapmaya, büyüyen Türkiye'ye yakışan adımları kararlılıkla atmaya devam edeceğiz. Paket açıklanınca, reformlarımız hayata tek tek geçince göreceksiniz ki Türkiye güç kazanacak. Ekonomi ve demokrasi sınıf atlayarak, yeni bir safhaya geçecek. Barış içinde, huzur içinde, kardeşlik içinde Türkiye daha cesur, daha emin adımlarla büyüyecek.
(CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu) Çıkmış anamuhalefetin genel müdürü, Trakya'da bir şey söylüyor. Hala diyor 'hayvan ithal ediyorlar'. Dünyadan haberi yok. Biz artık hayvan ithalini bitirdik. Şimdi bakın bu Kurban Bayramı'nda dışarıdan hayvan asla ithal edilmiyor. Bu kurban bayramında kendi yetiştirdiğimiz kurbanları, kurban edeceğiz. Zaten sorsanız 'kurban nedir' diye bundan da anlamaz, onu da bilmez. Şu anda markette diyor etten bahsediyor. Sadece etten niye bahsediyorsun? Etin çeşitleri var. Kıymadan al, kemiklisi, kemiksizi ondan sonra antrikotuna varıncaya kadar kuşbasışına kadar bunların hepsi ayrı sınıftır, fiyatları da ayrıdır bunları da öğren genel müdür. Artık hayvancılıkta inşallah hedefimiz dün ithal eden ülkeydik, inşallah yeniden ihraç eden ülke haline geleceğiz.

SEÇİM VE İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan Başbakanlığa gelmiş birisiyim. CHP zihniyetinin o çöp, çamur, kirli hava, yoksulluk gibi bunlardan kurtararak biz İstanbul'u İstanbul yaptık.
İstanbul'da artık yılda 100 milyon yolcu kapasiteli havalimanı diyorum, CHP zihniyetinin aklı almıyor. Çünkü bunlar böyle bir şeyi hayal bile edemezler. Boğaza üçüncü köprüyü yapıyoruz 'İstemezük' dediler. Ama yapıyoruz. 2015'te bitecek. Boğazın altından Marmaray'ı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açıyoruz. Şimdi onun biraz daha güneyinden üst üste tüp geçitle otomobiller geçecek. Ona da başladık. 2015'te o da bitecek. Kanal İstanbul dedim. Akılları almaz.
Hamdolsun yolsuzluklar bizim dönemimizde minimize oldu ve mafya, çete, bütün bunlar şu an malum yerlerde duruyorlar. Artık meydanlarda bunlara yer kalmadı. Yasaklarla mücadelede çok ciddi mesafeler aldık.

Partinin nabzı 1 günde ölçülecek
AK Parti, seçimlerde aday belirlemede önemli bir kriter olan, teşkilatın nabzını ölçecek temayül yoklamasını bir günde yapma kararı aldı. Daha önce haftalara yayılan temayül yoklaması zamandan tasarruf için ekim ayı içinde bir hafta sonu 81 ilde, bir günde gerçekleştirilecek. Mart ayında yapılacak yerel seçimler için adaylık başvurusu da yarın başlıyor. Meydanlara erken inmek için Yüksek Seçim Kurulu takviminin yerine kendi takvimini uygulayan AK Parti'de belediye başkan aday adaylığı için son gün 31 Ekim olarak belirlendi. Aday belirlemek için il il, ilçe ilçe anket çalışması yapan merkez, teşkilatın görüşünü almak amacıyla temayül yoklamasını da ekim ayı içinde yapacak. Yoklamayı yapacak üçer kişilik ekipler rapor hazırlayıp Başbakan Tayyip Erdoğan'a iletecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye pranga ve zincirden kurtulacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN