Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Pakette Türk milleti yok'

Bahçeli, demokratikleşme paketinde "Türk milleti yok" derken özel okulda anadilde eğitimin Türkiye'yi parçalayacağını savundu

Giriş Tarihi: 2.10.2013
MHP'nin yeni Yasama Yılı ilk grup toplantısında, TBMM Grup Başkanvekilliği seçimi yapıldı. Başkanvekili Mehmet Şandır'ın yerine, Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu seçildi. Tek liste ile yapılan ve oybirliğiyle karar alınan seçim öncesinde konuşan Bahçeli, demokratikleşme paketini değerlendirdi. "Bu pakette Türk milleti yok" diyen Bahçeli şu mesajları verdi:
BÖLÜNME DUVARI USTASI: Başbakan ustadır ama bölünme duvarının mimarisinde ustalaşmış ve uzmanlaşmıştır.
TÜRK MİLLETİ YOK: Haklıdır, korkaklar zafer anıtı dikemezler. Bu yüzden Başbakan, bırakın anıt dikmeyi, işler ters gittiği anda, BOP hesabından kesilen bir biletle soluğu Okyanus ötesinde alacaktır. Pakette Türk milleti yok, TBMM iradesi bulunmuyor, bölücü talepler Başbakan'ın eliyle siyasete taşınıyor.
BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN: Bağımsız Kürdistan amacına biraz daha yaklaşılmıştır. Gürültüyle açıklanan ve demokrasinin yüz karası olan paketle bölücüler önemli bir mevzi kazanmıştır.
ANA DİLDE EĞİTİM: Başbakan, anadilde eğitime izin vermeyeceklerini açıklamasına karşın, özel okullarda bunun yolunu açmıştır. Türk milleti için en ciddi açmazdır ve sonuçları ağır olacak, Türkiye'yi parçalanmaya götürecektir.
ANDIMIZ RAHATSIZLIĞI: Her sabah yavrularımızın Türk'üm demelerinden mi, 'doğruyum' demelerinden mi rahatsız olmuştur? Başbakan, bölücü terör bu kadar mı gözünü korkuttu? Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Pakette Türk milleti yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN