Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozdağ'dan flaş açıklama

Giriş Tarihi: 4.10.2013 11:13 Güncelleme Tarihi: 4.10.2013 14:52

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, askerlik süresinin kısaltılmasına ilişkin düzenlemenin en kısa süre içinde Meclis'e geleceğini söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sırbistan'da bulunan Bozdağ, burada Türk gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Bozdağ, askerlik süresinin kısaltılmasına ilişkin olarak, "Sayın Başbakanımız dün katıldığı bir televizyon programında askerliğin 12 aya indirilmesine ilişkin mutabakat sağlandığını Türkiye kamuoyu ile paylaştı. Bu konuda hem Genelkurmay'ın, hem hükümetin görüşmeleri belli bir noktaya geldi. Bir mutabakat oluşmuş durumda. En kısa zamanda bu adımın atılacağını düşünüyorum. Çünkü şu anda açıklanması ile beraber Türkiye kamuoyunda da çok büyük bir beklenti oluşmuş durumda. O yüzden bu yasal düzenlemenin süratle TBMM'den çıkacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Düzenlemenin detaylarının sorulması üzerine Bozdağ, "Şu anda detaylarla ilgili fazla bir bilgiye sahip değilim. Çünkü bu konu Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı görüşmeleri tamamlanıp bir noktaya geldi. Kamuoyuna paylaşacak. Askerliğin 12 aya indirilmesine ilişkin bir açıklama ve bunun detayları elbette ki yasada ortaya çıkacaktır. Yasa da en kısa sürede gelecektir. Bu sadece bugünlük bir çalışma değil, benim bildiğim birkaç yıldır süren bir çalışmanın sonucudur" dedi.

Düzenlemenin askerliğini yapmakta olanları kapsayıp kapsamayacağı sorusuna ise Bozdağ, "Şu an detaylara ilişkin fazla bir bilgi verme imkanım yok" karşılığını verdi.

"KILIÇDAROĞLU ÇOK SIKIŞMIŞ Kİ AKLINA İLK WC GELİYOR"

Kılıçdaroğlu'nun Demokratikleşme Paketi'ne tepkisini de yorumlayan Bozdağ, "Tabi Sayın Kılıçdaroğlu'nun atılan demokratikleşme adımları, Türkiye'de sağlanan hürriyetin genişletilmesi konusundaki imkanlar karşısında sıkışmış bir hali arz ediyor. WC aklına geldiğine göre herhalde WC'nin kapısında sıkışmış insan pozisyonda duruyor. Halbuki bence Sayın Kılıçdaroğlu, demokratikleşme insan hak ve hürriyetleri konusunda atılan adımlar karşısına sıkışacağı yerde, aklına ilk WC geleceği yerde, bu adımlara destek vermesi, daha ileri adımlar atılması konusunda da kendi önerilerini ortaya koyması beklenirdi. Fakat ana muhalefet partisi her zaman yaptığı gibi her iyi adımın karşısında bir saldırma ve kendi adına bir savunma geliştirme politikası ortaya koyuyor. Sayın Kılıçdaroğlu şimdi de aynı şeyleri yapıyor. Bu sıkışıklıktan kurtulmasını tavsiye ederim, sıkışık durumda kalmak en çok Sayın Kılıçdaroğlu'na zarar verir' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozdağ'dan flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN