Bahçeli partililere Andımız'ı okuttu

Giriş Tarihi: 5.10.2013 19:41
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, düzenlediği demokrasi mitinginde, partililere Andımız'ı okuttu. Partililere seslenen Bahçeli, "Sokaklar suç örgütlerine terk edilmiştir. İstanbul'un bir çok semti, mahallesi, sokağı, Maltepe Gülsuyu Mahallesi gibi teröristlerin organize suç örgütlerinin cirit attığı yer haline gelmiştir" dedi.

Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen 'demokrasi mitingi'nde partililere seslenen Devlet Bahçeli, konuşmasında sokakların güvensiz olduğunu söyledi. Bahçeli, "Binlerce yıllık kültür hazinemiz sabote edilmektedir. Huzur ve asayişimiz sancı üstüne sancı yaşamaktadır. Sokaklar suç örgütlerine terk edilmiştir. İstanbul'un bir çok semti, mahallesi, sokağı, Maltepe Gülsuyu Mahallesi gibi teröristlerin, organize suç örgütlerinin cirit attığı yer haline gelmiştir. Cumhuriyetimizin değerleri, milletimizin birliği ve bütünlüğü tehlikelerle yüz yüzedir. Bu konu artık milliyetçi bir hassasiyetin de ötesinde bir beka meselesi haline dönmüştür. Demokrasi, başbakanın elinde gerçek ruhu ve anlamından soyutlanmış, bölücülüğe hizmet eden bir kisveye büründürülmüştür. Demokratik kültür, gerçekten de tesir düzeyi yüksek bir yara almıştır. Çoğunlukçu miyopluk ve çoğulcu bakış ve fikriyatın önüne geçmiştir. Maalesef ki demokrasi yalnızca sandık olarak tarif edilmiş, yalnızca bu dar alana hapsedilmiş ve kuşa çevrilmiştir. Demokrasini erdemleri uzlaşma ve diyaloğa yaptığı vurgu, tolerans ve saygıya verdiği önem yabana atılmıştır" ifadelerini kullandı.

Gezi Parkı olaylarına değinen Bahçeli, "Başbakan Erdoğan Taksim Gezi Parkı'nı şiddete bularken gençlerimize çevre ve yeşil sevdalılarına bireysel özgürlük talep eden suçsuz ve günahsızlara zalimken hiç demokrasi aklına gelmemiştir. Başbakan Erdoğan son derece masumane davrananların tepkilerini, milli iradeye savaş açmak olarak tevil ederken demokrasi ne hikmetse kafasının içerisine yer almamıştır. Başbakan Dolmabahçe Bezmialem Camii'nin müezzininin ahlaklı duruşunu cezalandırıp sürgüne layık görürken hiç demokrasi hatırına gelmemiştir. Başbakan Erdoğan protestolarını tencere tava çalarak gösterenleri, yıllarca biz mücadele ettik şimdi onlar mücadele etsin sözleriyle yargıya havale edip komşuları tarafından şikayet edilmelerini beklerken de demokrasiyi hiç gündemine almamıştır" şeklinde konuştu.

Daha sonra partililere seslenen Bahçeli, "Sizlerden andımızın dile getirdiğim her ifadesini tekrar etmenizi istiyorum" dedi. Bahçeli ve MHP'liler, hep birlikte Andımız'ı okudu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli partililere Andımız'ı okuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN