Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Solotürk'ten muhteşem saygı uçuşu

Türk Hava Kuvvetleri'nin F-16 solo gösteri uçağı Solotürk, Suriye'de devriye görevi yaparken düşürülen uçağında şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Hamza Gümüşsoy'un anısına, memleketi Aksaray'da bir gösteri uçuşu yaptı.

Giriş Tarihi: 7.10.2013 13:21 Güncelleme Tarihi: 7.10.2013 13:23
Genelkurmay'dan yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Kuvvetlerinin F-16 Gösteri Uçağı Solotürk, Türkiye-Suriye hududunda hava devriye görevi yaparken, 13 Mayıs 2013 günü Osmaniye il sınırları içerisinde Amanos Dağları bölgesine düşen F-16 uçağının pilotu Şehit Hava Pilot Üsteğmen Hamza Gümüşsoy'un memleketi ve halen anne-babasının ikamet ettiği Aksaray'da, 5 Ekim Cumartesi günü gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Aksaray halkının ilgi ile izlediği gösteri esnasında, Şehit Hava Pilot Üsteğmen Hamza Gümüşsoy'un babası, gösteri yapan Solotürk'ün pilotu ile telsizle görüştü.

Solotürk gösterisi ile birlikte Işıklar Askerî Hava Lisesi öğrencileri de Aksaray'da bilgi ve tanıtım standı açarak havacılığa ilgi duyan ve Işıklar Askerî Hava Lisesi hakkında bilgi edinmek isteyen gençlerle bir araya geldi. Genelkurmay Başkanlığı, muhteşem gösterinin fotoğraflarını da internet sitesinde yayınladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Solotürk'ten muhteşem saygı uçuşu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN